Вбивство двох патрульних у Дніпрі: Верховний Суд залишив без зміни покарання ексбійцю «Торнадо» Пугачову

Верховний Суд залишив без зміни покарання у вигляді довічного позбавлення волі засудженому за умисне вбивство двох патрульних поліцейських у м. Дніпро.

Про це повідомляє Police Control Ukraine з посиланням на постанову суду.

16 березня 2020 року Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду залишив без задоволення касаційні скарги захисника та засудженого до довічного позбавлення волі, який у вересні 2016 року умисно вбив двох патрульних поліцейських у м. Дніпро.

Повний текст постанови ККС ВС у справі № 203/232/17 (провадження № 51-6158км19) проголошено 23 березня 2020 року.

Олексанадр Пугачов обвинувачений  у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст 263, ч.2 ст.15, п.13 ч.2 ст.115, ч.3 ст.262, ст.348, п.1 ч.2 ст. 115 Кримінального кодексу України.

25 вересня 2016 року поблизу центрального автовокзалу у м. Дніпрі 2-є патрульних зупинили автівку, яка проїхала на червоне світло та попросили водія пред`явити документи. Отримавши їх, патрульний повернувся до свого службового автомобіля. Олександр Пугачов, будучи обізнаним з тим, що перебуває у розшуку за скоєння інших злочинів на території України, намагаючись уникнути свого викриття та подальшого затримання представниками поліції, дістав свій пістолет, підійшов до автівки патрульних та, погрожуючи зброєю працівнику поліції, почав вимагати аби той віддав свою табельну вогнепальну зброю. Отримавши відмову зловмисник силоміць витягнув поліцейського з машини, поклав його на землю та кілька разів у нього вистрелив. Від вогнепальних поранень потерпілий помер на місці. Потім затриманий здійснив ще ряд пострілів у співробітницю патрульної поліції, яка перебувала поблизу службової автівки та намагався втекти з місця злочину. Від отриманих поранень жінка того ж дня померла у лікарні.

Раніше Олександр Пугачов та його захисник подали апеляційну скаргу на вирок суду першої інстанції. Суд першої інстанції призначив обвинуваченому покарання у вигляді довічного позбавлення волі з конфіскацією майна, а також постановив стягнути з обвинуваченого на користь потерпілої сторони 3 млн грн моральної шкоди.

Колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Дніпровського апеляційного суду залишила без задоволення апеляційну скаргу Олександра Пугачова та його захисника, а вирок суду першої інстанції — без змін.

Також Департаменту патрульної поліції Національної поліції України вдалось через суд стягнути з Пугачова на користь потерпілої сторони у рахунок відшкодування моральної шкоди                                          3 000 000 грн і на користь Департаменту патрульної поліції в рахунок відшкодування майнової шкоди 24 474, 21 грн.

Залишити відповідь