Напад на прикордонників на Сумщині: суд виніс вирок лейтенанту СБУ

СБУшника, який напав на прикордонників, засудили та позбавили військового звання.

Про це повідомляє пресслужба Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону.

Встановлено, що 18 липня цього року двоє офіцерів Служби безпеки України – лейтенант та підполковник, здійснили напад на прикордонний наряд під час виконання останніми обов’язків із здійснення охорони державного кордону поблизу одного з сіл у Сумській області, заподіявши двом прикордонникам легкі тілесні ушкодження.

«Підозрювані заволоділи боєприпасами до службової зброї прикордонників, частиину з яких згодом підкинули до місцевого відділу Держприкордонслужби. Службову зброю прикордонників зловмисники залишили на місці скоєння злочину»,–йдеться у повідомленні.

Зазначається, що затриманий лейтенант СБУ беззаперечно визнав свою вину та розкаявся. Прокурор ініціював укладення угоди з підозрюваним про визнання винуватості. 30 вересн матеріали кримінального провадження з угодою та обвинувальним актом направлено до суду.

11 жовтня Краснопільський районний суд Сумської області підтвердив законність укладеної угоди з обвинуваченим – старшим лейтенантом СБУ. Суд ухвалив вирок, яким затвердив укладену угоду та призначив узгоджену сторонами міру покарання – 5 років позбавлення волі, звільнивши від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком тривалістю 3 роки, а також додаткові покарання у виді позбавлення військового звання «лейтенант» та позбавлення права обіймати посади в правоохоронних органах України на строк 3 роки.

Щодо іншого нападника досудове розслідування завершено. На даний час триває виконання вимог ст. 290 Кримінального процесуального кодексу України.

Залишити відповідь