Сервери Судової адміністрації використовували для роботи інтернет-магазинів та майнінгу

Два працівника Державної судової адміністрації України встановили на мережеве та комп’ютерне обладнання шкідливе програмне забезпечення з метою налагодження роботи інтернет-магазинів та використання потужності серверів для видобутку криптовалюти. Факти таких протиправних дій підтверджено висновками експерта.

Про це повідомили у прес-службі ДБР.

Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві, повідомили про підозру двом особам Державної судової адміністрації України, які незаконно використовували мережеве та комп’ютерне обладнання ДСА для налагодження роботи інтернет-магазинів та видобутку криптовалюти.

Підозру оголошено двом працівникам держпідприємства «Інформаційні судові системи» Державної судової адміністрації України. 

Під час огляду мережевого обладнання дата-центру ДП «Інформаційні судові системи» ДСА України встановлено:

– наявність шкідливого програмного забезпечення «MinerGate», яке з 01.01.2018 здійснювало видобуток електронних грошей (криптовалюти), використовуючи потужності та електроенергію ДСА України;

– незаконне використання серверного обладнання ДСА України для роботи низки приватних ресурсів – декількох інтернет-магазинів;

– інсталяційний файл шкідливого програмного забезпечення з функцією спеціального технічного засобу негласного отримання інформації. 

Зазначене програмне забезпечення було встановлено на окремих ноутбуках держпідприємства «Інформаційні судові системи». Ці комп’ютери використовувалися для налаштування серверів, комп’ютерів Державної судової адміністрації України та судів міста Києва. 

Наразі двом працівникам ДП «Інформаційні судові системи» ДСА України повідомлено про підозру у:

  • несанкціонованому втручанні в роботу електронно-обчислювальних машин, автоматизованих систем, комп’ютерних мереж та створенні з метою використання шкідливих програмних чи технічних засобів (ч.1 ст.361, ч.2 ст.361, ч.1 ст.361-1 Кримінального кодексу України);
  • незаконному придбанні та використанні спеціальних технічних засобів отримання інформації та створенні з метою використання шкідливих програмних чи технічних засобів (ч.1 ст.359, ч.1 ст.361-1 Кримінального кодексу України).
Залишити відповідь