Затримання ДБРівців у Києві: хабар призначався львівським прокурорам для вирішення питання у сфері будівництва


Вчора, 21 жовтня, СБУ затримала двох працівників ДБР під час передачі 5000 доларів для підкупу львівських прокурорів. За гроші вони хотіли «вирішити потрібне питання» на замовлення бізнесмена.

Про це інформує пресцентр СБУ.

У четвер, 21 жовтня, працівники СБУ затримали в Києві двох співробітників ДБР, які на замовлення бізнесмена-забудовника намагалися підкупити посадовців Львівської обласної прокуратури для вирішення питання у сфері будівництва.

За інформацією СБУ, вказані службовці ДБР системно лобіювали інтереси забудовників і «допомагали» бізнесменам вести підприємницьку діяльність.

«Вони маскували свої дії під виконання службових обов’язків, пов’язаних із викриттям корумпованих правоохоронців та держслужбовців. При цьому тиснули на інших правоохоронців і посадових осіб із проханнями «закрити очі» на порушення своїх «клієнтів». У випадках, коли їм відмовлялися «іти назустріч», співробітники ДБР створювали штучні умови для підкупу посадовців»,– йдеться у повідомленні.

За одним із таких фактів їх задокументувала СБУ.

Повідомляється, що учасники протиправної схеми звернулися до працівника прокуратури із «проханням» зняти арешт із «потрібної» земельної ділянки, а також закрити відповідне кримінальне провадження. За таку послугу вони обіцяли заплатити $5 тис.

Як повідомляв Police Control Ukraine, на хабарі затримали начальника відділу ГОУ ДБР Рядінського Єгора Олександровича і оперативника ГОУ ДБР Бугая Олександра Вікторовича.

Наразі ДБРівцям повідомлено про підозру за 2 статтями Кримінального кодексу України:

  • ст. 369-2 (зловживання впливом);
  • ст. 370 (провокація підкупу).

Зазначається, що вивчається можлива причетність фігурантів до інших протиправних дій. Встановлюється коло усіх осіб, які можуть бути причетними до цієї злочинної діяльності.


Залишити відповідь