Поліцейського, який влаштував стрілянину в харківському метро, поклали до психлікарні на експертизу

Харківський поліцейський Андрій Кобцев, який у листопаді 2019 року влаштував стрілянину на станції метро “Наукова”, проходитиме нову стаціонарну судово-психіатричну експертизу

Про це йдеться в ухвалі Московського районного суду Харкова, передає Depo.Харків.

Суд розглянув клопотання слідчого ДБР про направлення Кобцева, підозрюваного за ч. 1 ст. 348 КК України (посягання на життя працівника правоохоронного органу), до медичного закладу для проведення стаціонарної комісійної комплексної судової психолого-психіатричної експертизи.

Згідно до матеріалів справи, 12 листопада 2019 року о 2:07 Кобцев подзвонив до чергової частини відділу поліції в метрополітені та повідомив, що на станції “Наукова” Харківського метрополітену він начебто побачив сторонніх осіб і йому потрібна допомога. Дочекавшись прибуття підмоги, Кобцев, раптово розкривши двері свого службового кабінету, тримаючи в обох руках вогнепальну зброю (табельний пістолет ПМ і травматичний пістолет РНР-У-УОС), здійснив два-три постріли у чотирьох поліцейських. Не зважаючи на вигуки колег, Кобцев підбіг до групи поліцейських і здійснив у їхній бік ще 3-4 одиночні постріли.

Під час досудового розслідування були ухвалені рішення про проведення низки судово-психіатричних експертиз. Зокрема, 9 січня 2020 року призначена, а 20 січня була завершена амбулаторна судово-психіатрична експертиза із залученням експерта КНП ХОР “Обласна клінічна психіатрична лікарня № 3”. Згідно висновку, для визначення психічного стану Кобцева і вирішення всіх експертних питань необхідно динамічне спостереження і обстеження підозрюваного в умовах стаціонарної судово-психіатричної експертизи.

У лютому 2020 року було ухвалено рішення направити підозрюваного до “Обласної клінічної психіатричної лікарні №3” для проведення стаціонарної судово-психіатричної експертизи.

Відповідно до висновку цієї експертизи від 16 березня 2020 року, у день стрілянини Кобцев перебував “у стані тимчасового розладу психічної діяльності у формі гострої наркотичної інтоксикації з порушенням сприйняття, проте на даний час останній не виявляє хворобливого стану психіки”.

У висновку експертизи також вказано низку симптомів, наявних у Кобцева в момент вчинення кримінального правопорушення, таких як настороженість, підозрілість, напруження емоційного стану. Разом з цим, під час допиту в якості підозрюваного 24 січня 2020 року, Кобцев також виявив симптомів.

Аналогічні показання, надані під час допиту, Кобцев надав і під час проведення слідчого експерименту. На час свого допиту підозрюваний надав майже аналогічні показання, що і у день його затримання, тобто у момент, коли відповідно до висновку стаціонарної судово-психіатричної експертизи, знаходився у хворобливому стані психіки.

Також у висновку експертизи не надано оцінки свідченням потерпілих чотирьох осіб, які характеризували Кобцева та надавали показання щодо способу його життя до 12 листопада. Зокрема, вони зазначали, що Кобцев “у вільний від роботи час приїжджав на станції Харківського метрополітену та представлявся стороннім особам лейтенантом ДБР, підполковником СБУ, начальником слідства”.

Слідчий висловив переконання, що у провадженні є доцільним проведення комісійної комплексної судової психолого-психіатричної експертизи, проведення якої необхідно доручити більш кваліфікованому складу експертів.

Вивчивши матеріали, суддя задовольнив клопотання та направив підозрюваного Кобцева до Київського міського центру судово-психіатричної експертизи для проведення стаціонарної комісійної комплексної судової психолого-психіатричної експертизи, на строк не більше двох місяців, в межах строку досудового розслідування.


Нагадаємо, 12 листопада цього року працівник поліції метрополітену ніс службу по охороні громадського порядку на станції  метро «Наукова». Близько 2 години ночі поліціянт повідомив чергову частину, що на станції він начебто побачив сторонніх осіб і йому потрібна допомога. Після отримання цієї інформації, на місце виїхали наряд патрульної поліції «ТОР» та  керівники сектору  відділу поліції в метрополітені. Поліцейський замкнувся в кімнаті поліції на станції та поводив себе неадекватно. Він відчинив двері кімнати після спілкування з іншими працівниками поліції та направився до балкону. А потім здійснив декілька пострілів з табельної вогнепальної зброї у бік колег та був затриманий спецпідрозділом «ТОР» УПП у Харківській області. 

Зі слів поліціянта, він не думав, що стріляв у бік колег. 

— Подивись на свої очі, наркоман…! 

— Та я не наркоман! 

— Що ти вживав?

— Та нічого я не вживав, я такий же, як і ви, працівник, я на чергуванні добовому… 

Ред.: З’явилось відео зі стріляниною в харківському метро, яку влаштував поліцейський метрополітену, перебуваючи під дією наркотиків. У поліцейського, який стріляв у метро, вилучили речовину, схожу на психотропну.Зі слів поліціянта, він не думав, що стріляв у бік колег. — Подивись на свої очі, наркоман…! — Та я не наркоман! — Що ти вживав?— Та нічого я не вживав, я такий же, як і ви, працівник, я на чергуванні добовому… #поліція #стрілянина #Харків #патрульна_поліція

Gepostet von Police Control Ukraine am Dienstag, 12. November 2019

Поліцейському було повідомлено про підозру. Йому інкримінують замах на вбивство працівників правоохоронних органів у зв’язку з виконанням цими працівниками службових обов’язків (ст. 348 КК України).

Також, у серпні 2019 року Кобцев був нагороджений медаллю “За сумлінну службу” ІІІ ступеня.

Залишити відповідь