ДБР підозрює двох оперуповноважених Черкаської поліції у перевищенні влади

За попередньою інформацією двоє оперуповноважених Черкаського відділу Головного управління Нацполіції затримали одного з місцевих жителів. В подальшому правоохоронці, використовуючи кайданки, відвезли затриманого до місцевого цвинтаря, де завдали потерпілому удари. У результаті таких дій затриманий отримав численні травми.

Про це повідомили у прес-службі ДБР.

Слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві, повідомили про підозру двом оперуповноваженим Черкаського відділу поліції у перевищенні влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, вчиненому групою осіб.

Наразі двом оперуповноваженим повідомлено про підозру та до суду готується клопотання про обрання підозрюваним запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та відсторонення від посад.

ДБР кваіліфікує дії правоохоронців як перевищення влади або службових повноважень, тобто умисне вчинення працівником правоохоронного органу дій, які явно виходять за межі наданих йому прав чи повноважень, якщо вони супроводжувалися насильством або погрозою застосування насильства, застосуванням зброї чи спеціальних засобів, вчинене групою осіб. (ч. 2 ст. 365 Кримінального кодексу України)

У разі доведення вини, підозрюваним загрожує позбавлення волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Залишити відповідь