Запорізькій поліцейський у складі організованої групи «навіджимав» майна на понад мільйон гривень

Протягом 2013- 2019 років на території Запорізької області діяла організована група у складі 4 осіб, яка займалася незаконним заволодінням майном малозабезпечених, нарко- чи алкозалежних громадян. До складу групи входив працівник Бердянського відділу поліції ГУ Нацполіції в Запорізькій області. Він, використовуючи свої зв’язки у правоохоронних органах, здійснював пошук потенційних “жертв” з числа неблагополучних громадян та здійснював на них психологічний та фізичний тиск з метою привласнення їхнього майна, в тому числі шляхом демонстрації вогнепальної зброї та переконання громадян під вигаданими приводами у їхній матеріальній залежності.

Про це повідомили у пресслужбі ДБР.

Зазначається, що з метою заволодіння майном потерпілих підозрювані утримували їх проти волі в спеціально підібраному житлі, та в подальшому оформлювали необхідні документи щодо заволодіння майном. У результаті діяльності організованої групи потерпілим завдана матеріальна шкода у сумі понад 1 мільйон гривень.

Наразі слідчі ДБР повідомили членам злочинного угрупування про підозру у скоєнні низки злочинів, а саме:

  • незаконному позбавленні волі, вчиненому організованою групою (ч. 3 ст. 146 Кримінального кодексу України);
  • шахрайстві, вчиненому організованою групою (ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України);
  • перевищенні влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу України).

У разі доведення вини, підозрюваним загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 12 років з конфіскацією майна.

Залишити відповідь