Київська поліція втратила матеріали справи про крадіжку 127 біткоїнів

Бориспільський міськрайонний суд Київської області не зміг обрати запобіжний захід чоловікові, який підозрюється у шахрайстві в особливо великих розмірах, тому що матеріали кримінального провадження втрачено.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 30 вересня.

Потерпілий стверджує, що зловмисник представився спеціалістом у сфері інформаційних технологій і присвоїв 127 біткоїнів. Обіцяючи допомогти захистити криптовалюту від крадіжки чоловік начебто змінив пароль до електронного гаманця і розпорядився біткоїнами на власний розсуд.

Крадіжка, за словами потерпілого, трапилась ще в лютому 2014-го, але в поліцію він чомусь звернувся тільки в жовтні 2019-го. Підозрюваний у 2015 році вилетів до Парижа і в Україну більше не повертався та був оголошений у міжнародний розшук.

Станом на 20 лютого 2014 року 1 біткоїн коштував 1200 доларів, а 127 біткоїнів – 152 400 доларів США або 1 338 864 гривень. На сьогодні 1 біткоїн коштує 1,6 млн грн.

7 листопада 2019 року суддя Бориспільського суду Кабанячий за участі прокурора і свого секретаря заочно обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Але в травні 2021-го заочний арешт скасували, оскільки у засіданні з обрання запобіжного заходу не брав участі адвокат. Оскільки йдеться про особливо тяжкий злочин, то участь захисника є обов’язковою.

Коли в кінці вересня цього року прокурор повторно звернувся до суду, то до клопотання не було долучено дані про вручення підозрюваному копії цього клопотання і матеріалів, якими обґрунтовується необхідність застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою.

Разом із цим, суд отримав висновок службового розслідування від 25.03.2021, затверджений начальником ГУНП в Київській області полковником поліції Нєбитовим, що матеріали кримінального провадження втрачені.

Крім того, клопотання про застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою в даний час не може бути розглянуте слідчим суддею, оскільки підозрюваний зник і місце його знаходження не відоме.

Суд вважає, що позбавлений можливості оцінити в сукупності всі обставини справи і клопотання прокурора не можна розглянути.

Залишити відповідь