У Харкові створили чат-бот для блокування інтернет-ресурсів з продажу наркотиків

Презентація чат-бота, за допомогою якого користувачі соціальної мережі «Telegram» зможуть блокувати інтернет-магазини, які продають наркотики, відбулася 19 вересня, в Харківській міській раді.

Захід пройшов в рамках засідання Координаційної ради з попередження наркоманії.

Декан факультету №4 (кіберполіції) Харківського національного університету внутрішніх справ В’ячеслав Марков зазначив, що ця програма розроблена фахівцями йогофакультету для мережі «Telegram», оскільки 90% продажів наркотичних речовин здійснюється саме через цей інтернет-канал, пояснюючи це тим, що він оснащений системою шифрування.

«Розроблена програма, де прописані алгоритми, що дозволяють працювати з нарко-адресами, їх архівувати, систематизувати і аналізувати, що необхідно для роботи з ними правоохоронних органів», – повідомив В’ячеслав Марков.

Як пояснив старший викладач кафедри інформаційних технологій та кібербезпеки Олексій Рвачов, завдяки чат-боту будь-який користувач може поскаржитися адміністрації каналу на аккаунт, з якого здійснюється нарко-спам. Зайти на сторінку Телеграм-каналу можна за посиланням. Інформація про продаж наркотиків передається на умовах анонімності.

«Користувачі мережі можуть зареєструватися в цій програмі в якості активістів. Після чого бот надсилатиме йому нарко-адреси, на які вже поскаржилися інші користувачі, щоб ви також їх відзначили і допомогли таким чином заблокувати. Також в програмі є кнопка «Додати магазин», натиснувши яку можна поскаржитися на інший інтернет-ресурс, де поширюються наркотики», – пояснив Олексій Рвачов.

Також фахівці зазначили, що з початку цього року співробітники Нацполіціі зафіксували в Україні 255 фактів реалізації наркотичних речовин через інтернет, до відповідальності притягнуто 93 наркодилерів.

Джерело

Залишити відповідь