Троє харківських поліцейських за рік заробили 120 тис. грн: брали хабарі зі своїх колег

Прокуратура області направила до Жовтневого районного суду м. Харкова обвинувальний акт стосовно трьох співробітників одного з відділів Управління превентивної діяльності ГУНП в області за ч. 3 ст. 368 КК України (одержання службовою особою неправомірної вигоди з використанням службового становища за попередньою змовою групою осіб).

За інформацією начальника управління прокуратури області Івана Тарасова, правоохоронці обвинувачуються в незаконному збагаченні за рахунок підпорядкованих працівників територіальних підрозділів. 

Як з’ясувалося в ході слідства, корупційну схему організував 46-річний заступник начальника відділу. До протиправної діяльності він залучив двох інспекторів 31 й 44 років. 

Поліцейські брали з працівників підпорядкованих підрозділів кошти за фіктивне проходження обов’язкових учбових занять, безперешкодне здавання щомісячних звітів, заліків знань нормативної бази, в окремих випадках – за вирішення питань щодо непритягнення до дисциплінарної відповідальності. 

Гроші за такі «послуги» колеги обвинувачених перераховували на банківські картки. Для конспірації правоохоронці використовували рахунки, оформлені на родичів (одна з карток належала батьку організатора, інша –дружині 31-річного інспектора). Потім учасники схеми знімали готівку. 

Загалом протягом грудня 2017-січня 2018 рр. їм вдалося «заробити» майже 120 тис. грн. 

Якщо вина правоохоронців буде доведена в суді, їм загрожує до 10 років позбавлення волі.

Залишити відповідь