Суд зобов’язав прокурора повернути $200 тис. доларів, які вважали хабарами Мінекології

Печерський суд задовольнив скаргу на бездіяльність прокурора і зобов’язав повернути 200 тис. доларів і 9 тис. євро, вилучених під час обшуку.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 27 червня.

Гроші були вилучені в лютому 2019 з сейфу № 70 у відділені банківської установи АТ «Піреус Банк МКБ» за адресою: м. Київ, вул. Велика Васильківська, 132.

Обшук проводився слідчими Нацполіції у справі про можливе отримання хабарів. За версією поліції, службовими особами Міністерства екології та природних ресурсів за пособництва в.о. директора ДП «Центр охорони довкілля» та інших невстановлених осіб було налагоджено схему систематичного вимагання та отримання неправомірної вигоди від суб’єктів господарювання, що не мають реальних виробничих потужностей для утилізації небезпечних відходів, за безперешкодне отримання ліцензій на право поводження господарської діяльності з небезпечними відходами.

25 березня 2019 суд арештував кошти, але через місяць апеляційний суд арешт скасував, але з того часу гроші власнику так і не повернули.

Користувач сейфу доводив, гроші належать саме йому. Зокрема,  з 2013 року по 2019 рік офіційний дохід особи становив близько 472 тис. доларів США і він міг собі дозволити зберігати такі заощадження в банку.

У першій інстанції доказів про такі доходи не було. Але адвокат користувача сейфу повідомляв, що клієнт заощаджував гроші з метою придбання нерухомості в Києві та отримав їх як оплату праці моряка за договором. Останні півроку перед обшуком користувач сейфу був за кордоном, але видав довіреності на користування сейфом двом особам – державному службовцю і його дружині.

Ім’я власника в рішеннях суду приховано. Але на сайті апеляційного суду є інформація, що скарга адвокатом подавалась в інтересах Степового О.В.

Залишити відповідь