На Запоріжжі угрупування з чиновниками тероризувало держпідприємства: його викрила СБУ

СБУ блокувала діяльність одного з відомих в регіоні етнічних організованих злочинних угруповань, до якого входили чиновники держструктур.

Про це повідомляє пресцентр СБУ.

За даними спецслужби, учасники угруповання задіяли до одного із «напрямків» протиправної діяльності посадовців обласного Держгеокадастру.

«За попередніми даними слідства, фігуранти ініціювали штучні перевірки державних підприємств та комерційних структур із дотримання земельного законодавства. За їх результатами накладались значні штрафні санкції, проте, за сплату відсотків від суми зловмисники обіцяли «порушникам» скасувати штрафи. У разі відмові від «співробітництва» учасники угруповання погрожували потерпілим насильницькими діями та фізичною розправою»,–йдеться у повідомленні.

Правоохоронці задокументували декілька фактів вимагання зловмисниками грошей з підприємців за «вирішення питання» з несплати штрафних санкцій.

Зазначається, що фігуранти за сприяння чиновників також обклали даниною фірми, які працюють у сфері оцінки землі. Зокрема, зловмисники вимагали майже 90 тисяч гривень з комерсанта, штучно звинуваченого в порушенні законодавства у сфері земельних відносин.

У центрі Запоріжжя правоохоронці затримали організатора та учасника злочинного угруповання під час отримання частини данини.

Під час обшуків вилучили чорнові записи, які підтверджують протиправну діяльність угруповання, комп’ютерну техніку, засоби зв’язку, незареєстровану гладкоствольну і травматичну зброю.

Наразі організатору та учаснику угруповання повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 369-2 Кримінального кодексу України. Також перевіряються факти причетності угруповання до скоєння у регіоні інших резонансних злочинів.

Залишити відповідь