На Київщина група поліцейських сприяла уникненню відповідальності водіїв-порушників

Поліцейські Київщини налагодили схему з «допомоги» водіям-порушникам за грошову винагороду уникати відповідальності за керування авто у стані сп‘яніння.

Про це повідомили у прес-службі ДВБ.

Навесні 2019 року керівництвом Департаменту патрульної поліції НПУ було ініційовано проведення службової перевірки за фактами причетності окремих співробітників до протиправної діяльності. Працівники Департаменту внутрішньої безпеки НПУ під час опрацювання отриманих відомостей встановили діяльність групи з числа діючих співробітників поліції, а також колишніх правоохоронців.

Було розпочато кримінальне провадження.

Учасники групи з метою одержання незаконного «додаткового заробітку» розробили схему звільнення від відповідальності осіб, яких було виявлено за кермом транспортного засобу у стані алкогольного та наркотичного сп’яніння і позбавлено права подальшого керування.

Реалізовували спільники свій задум кількома шляхами: вносили недостовірні відомості до Інформаційного порталу Національної поліції України про закриття адміністративних проваджень, направляли на адреси завідомо підроблені постанови суду про закриття цих проваджень, затягували строки розгляду адміністративних справ та направляли до суду по закінченню терміну.

Крім того, залучені до схеми окремі співробітники поліції за грошову «винагороду» повертали водіям-правопорушникам водійські посвідчення, вилучені відповідно до рішення суду, видавали права особам, які не проходили навчання в автошколах або не склали іспити з водіння, та надавали потрібні відомості з Інформаційних порталів НПУ.

Задокументовано 97 фактів внесення учасниками групи недостовірних відомостей до Інформаційного порталу НПУ щодо закриття адміністративних проваджень, розпочатих за ст.130 (Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції) КУпАП, та 38 фактів одержання ними неправомірної вигоди за «надані послуги».

Правоохоронці првоели 18 одночасних санкціонованих обшуків за місцем проживання фігурантів групи та за місцем їхньої служби. Вилучено документацію (адміністративні протоколи, адміністративні провадження, рішення судів), вилучені у водіїв 60 посвідчень, 14 одиниць оргтехніки, 16 мобільних телефонів, 10 банківських карток, майже 100 тисяч гривень та 4 тисячі доларів США.

На теперішній час слідчими ДБР вже оголошено підозру за ч.3 ст.362 (Несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї) Кримінального кодексу України, одному з активних учасників викритої групи, готується вручення підозр ще чотирьом працівникам поліції.

Тривають подальші слідчі дії з метою притягнення змовників до кримінальної відповідальності.

Залишити відповідь