Київський дільничний поліції заплатить 42 тис. грн штрафу за корупцію

Голосіївський райсуд Києва затвердив угоду про визнання винуватості у справі дільничного офіцера поліції.

Про це повідомляє  «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 19 травня. 

У червні 2020-го патрульні виявили автомобіль Rover 75. Під час перевірки документів з’ясувалася невідповідність номерів кузова з номерами, зазначеними у свідоцтві про реєстрацію авто. На місце викликали слідчо-оперативну групу Голосіївського управління поліції. Машину вилучили на штрафмайданчик. Поліція зареєструвала кримінальне провадження про підробку документів.

Того дня на штрафмайданчику офіцер поліції повідомив водію, що за повернення авто треба заплатити і залишив свій номер телефону. В подальшому, під час спілкування працівник поліції зменшив суму неправомірної вигоди з 1500 до 1000 доларів.

Але дільничний не входив до складу слідчих у кримінальному провадженні про викрадення авто і як працівник поліції не мав повноважень щодо повернення майна. За версією обвинувачення, він розраховував вплинути на слідчого у справі.

Водій тим часом звернувся у правоохоронні органи і повідомив про корупційні дії. Передача коштів відбулася під приміщенням Голосіївського управління поліції. Дільничний узяв гроші і зайшов всередину будівлі. Дільничний зайшов у кабінет слідчого і попросив його дати постанову про повернення тимчасово вилученого автомобіля.

Слідчий поліції начебто, не будучи обізнаним про злочинні наміри свого колеги, таку постанову виготовив, підписав і віддав. Дільничний вийшов на вулицю і віддав документ водію авто та був затриманий.

Дії дільничного офіцера поліції кваліфікували за ч.2 ст. 369-2 ККУ як зловживання впливом.

Обвинувачений уклав угоду про визнання винуватості. Як покарання він заплатить 42 тисячі 500 гривень штрафу.

Залишити відповідь