Колишній слідчий прокуратури, пійманий на хабарі, через 7 років пішов на угоду і отримав умовно

Овідіопольський районний суд Одеської області затвердив угоду про визнання винуватості у справі  колишнього слідчого прокуратури Ширяївського району Одеської області.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 7 липня.

У 2014 році, розслідуючи справу про шахрайство, слідчий сказав громадянці, що вона має заплатити йому 3 тисячі доларів за непритягнення до кримінальної відповідальності.

15 липня 2014-го громадянка принесла слідчому 1 тисячу доларів. Побоюючись викриття, співробітник прокуратури вийшов з жінкою на вулицю, дав їй чистий аркуш паперу і сказав віддати гроші чоловіку, який скоро до неї вийде. Слідчий підіслав громадянина, який неофіційно проходив стажування у прокуратурі, сказав, що треба піти і забрати документи. Пізніше того дня він забрав гроші у стажера.

Через десять днів жінка принесла решту суми. Передача грошей відбулася в машині. Слідчий сказав загорнути кошти в аркуші паперу і залишити на сидінні.

Справу скерували до суду ще в листопаді 2014-го і її розглядала трійка суддів. Але через 4 роки, восени 2018-го, прокурор раптом з’ясував, що було порушення при авторозподілі справи між суддями.

Обвинувачений  не був особою, що займає особливо відповідальне становище. Тому справу мав слухати один суддя, а не трійка. Склад суду змінили.

24 червня 2021 року між прокурором та обвинуваченим укладена угода про визнання винуватості.

Вважається, що обвинувачений беззастережно визнав свою вину і сприяв розслідуванню. Сторони погодили покарання у вигляді позбавлення волі на 5 років із забороною на 2 роки обіймати посади в правоохоронних органах, пов’язані із виконанням функцій представника влади та посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов’язків на підприємствах, установах, організацій усіх форм власності.

Угодою передбачено, що засуджений не відбуватиме тюремне покарання і звільняється з іспитовим строком 2 роки.

Згідно зі статтею 75 Кримінального кодексу, суд може прийняти рішення про звільнення від відбування покарання з випробуванням, крім випадків засудження за корупційний злочин. Злочин за ст.368 ККУ вважається корупційним.

Зміни до ст.75 Кримінального кодексу внесли в жовтні 2014, а чинності вони набули 25 січня 2015 року.

Тобто на момент описаних у вироку подій цей закон ще не діяв. 

Конституцією України передбачено, що закони не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи.

Залишити відповідь