Головою Вищого антикорупційного суду стала суддя з Харківщини

Колишня суддя Печенізького райсуду Олена Танасевич обрана головою нового судового органу — Вищого антикорупційного суду України. 

Голову суду обрали під час перших зборів суду шляхом таємного голосування з третьої спроби. Під час першого і другого голосувань ніхто з кандидатів не набрав 20 голосів, мінімально необхідної кількості відповідно до закону.

Перші збори Вищого антикорупційного суду. Скріншот: Судова влада України/YouTube

Перші збори Вищого антикорупційного суду. Скріншот: Судова влада України/YouTube

В ході повторного голосування за кандидатуру Танасевич проголосували 23 судді з 38-ми. Їнша кандидатка на посаду Ольга Саландяк набрала 10 голосів. 5 не підтримали нікого. 

Олена Танасевич. Джерело фото: court.gov.ua

Олена Танасевич. Джерело фото: court.gov.ua

Кандидат юридичних наук Олена Танасевич з 2012 року Указом Президента України була призначена на посаду судді Печенізького районного суду Харківської області, повідомляє Судова влада. За інформацією Liga.net, під час відбору до антикорупційного суду вона продемонструвала найкращі результати.

Під час кваліфікаційного оцінювання Танасевич підтвердила здатність здійснювати правосуддя у Вищому антикорупційному суді, зазначає Судова влада: 

«Порушень визначеного законом порядку надання ВККСУ рекомендації для призначення Танасевич О.В. не виявлено та не встановлено обґрунтованого сумніву щодо відповідності кандидата критерію доброчесності чи професійної етики або інших обставин, які можуть негативно вплинути на суспільну довіру до судової влади у зв’язку з призначенням її на посаду судді Вищого антикорупційного суду».

Верховна Рада України ухвалила закони «Про вищий антикорупційний суд» і «Про утворення Вищого антикорупційного суду» у червні 2018 року. 

У квітні 2019 року 38 суддів Вищого антикорупційного суду склали присягу. Окрім Олени Танасевич до складу Вищого антикорупційного суду входять троє харків’ян (адвокати Олег Ткаченко, Олег Федоров та Ярослав Шкодін), до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду — колишній суддя Чугуївського районного суду Ігор Панаід.

Вищий антикорупційний суд здійснюватиме правосуддя у справах, пов’язаних з корупцією.

Джерело

Залишити відповідь