Екс-слідчого поліції за хабар і знищення протоколу допиту покарали штрафом

Богородчанський районний суд Івано-Франківської області оштрафував чоловіка на 25 500 грн і позбавив права обіймати посади у правоохоронних органах та посади пов`язані із виконанням обов`язків державної служби строком на 2 роки.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 26 квітня.

У березні 2016 до Богородчанського відділення поліції звернувся громадянин і повідомив, що вночі його побили біля кафе «Золота гора» у селі Старуня. Під час розслідування з’ясувалося, що побилися двоє відвідувачів кафе у стані алкогольного сп’яніння.

У січні 2017 у підготовчому засіданні суд закрив справу за обвинуваченням у завданні легких тілесних ушкоджень, оскільки потерпілий відмовився від підтримання обвинувачення.

В лютому 2017 слідчий, який займався згаданою справою, був затриманий за підозрою в отриманні більше 10 тис. грн хабара за вплив на прокурора. Заявник стверджував, що прокурор пригрозив перекваліфікацією на більш тяжку статтю, а саме хуліганство, і тоді справу не закрили б. Водночас слідчий нібито пообіцяв за $500 вплинути на прокурора. Гроші передавали двома траншами – до закриття судом справи і після.

В суді прокурор, на якого обіцяли вплинути, розповів, що слідство затягувалося, бо фігуранти начебто перебували на заробітках за кордоном. Він роз’яснив їм можливість помиритися, але ті поводилися зухвало і тоді він сказав, що кваліфікацію змінять. Однак прокурор зізнався, що підстав для зміни кваліфікації насправді не було, а самостійно без погодження з прокурором слідчий прийняти таке рішення не міг. Зі слів прокурора, про те, що слідчий взяв гроші за вплив на нього, він довідався тільки після затримання слідчого, а ніякого впливу на нього не було і бути не могло.

Крім того, колишнього слідчого визнали винним у тому, що він умисно приховав та знищив протокол допиту потерпілого, а також підробив протокол допиту свідка.

В суді обвинувачений вину визнав, заявив, що розкаюється, і від дачі показань відмовився.

Залишити відповідь