Андрій Богдан: до КПК треба внести зміни, які унеможливлять зловживання правами стороною захисту

Глава Офісу Президента Андрій Богдан під час Національної ради з питань антикорупційної політики заявив про необхідність звузити можливості для зловживання правами з боку сторони захисту.

Під час Національної ради з питань антикорупційної політики 17 липня глава Офісу Президента Андрій Богданзауважив, що Нацраді треба напрацьовувати зміни до КПК, які розширять можливості для роботи слідчих і прокурорів та унеможливлять зловживання правами стороною захисту.

«Захищаючи права громадян на належне відстоювання своєї позиції в суді та під час досудового слідства, законодавець залишив дуже багато можливостей зловживати своїми правами.

І як у минулому адвокат, говорю, що при наявності достатніх коштів для утримання адвоката кримінальну справу довести до логічного завершення практично неможливо.

Захист прав переважає бажання держави карати злочинців, і в нашому законодавстві превалює. Тому одним з перших заходів мають бути зміни до КПК, щоб і процес, і досудове слідство були більш ефективними».

«Дійсно, ці зміни потрібні. Наприклад, справа щодо Южноукраїнської АЕС. Сторона захисту вже понад рік читає матеріали справи після закінчення слідства. Я вже мовчу про справу щодо колишнього глави ДФС», — підкреслив глава САП Назар Холодницький.

Джерело

Залишити відповідь