У Києві адвокат зі спільником намагались заволодіти квартирою померлого пенсіонера: тіло пролежало понад 7 місяців

Адвоката та спільника, які намагалися приховати муміфіковане тіло пенсіонера та заволодіти його квартирою, взяли під варту.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.

Згідно матеріалів слідства, злочинну групу організував місцевий адвокат. До злочинної діяльності чоловік залучив ще декількох осіб.

У ході слідства, встановлено що вказані особи незаконно заволоділи квартирою самотнього літнього чоловіка на вул. О. Теліги, підробивши для цього договір купівлі-продажу, датований 2010 роком та начебто завірений нотаріусом, яка померла у лютому 2021 року.

Згодом інший нотаріус вніс на підставі цього документу неправдиві відомості до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно на користь підставної особи.

Власником квартири був киянин 1932 р.н., який помер за невідомих обставин в своїй квартирі і муміфіковане тіло якого тривалий час там знаходилося. Не пізніше січня 2021 року зловмисники виявили в квартирі тіло дідуся, однак при цьому не повідомили про його смерть правоохоронні органи, рідних або уповноважені Державні органи, та не вжили заходів до його поховання. Натомість розробили злочинний план заволодіння цим житлом, під час реалізації якого тіло померлого весь час залишалося в квартирі.

«Здійснивши оборудку з нерухомістю, зловмисники вирішили позбутися тіла шляхом таємного переміщення з квартири до крематорію для спалення. Для цього учасники групи планували використати підроблене свідоцтво про смерть, відповідно до якого вказаний чоловік помер нібито 4 липня 2021 року. Для виконання плану зловмисники підшукали осіб, які за 1000 доларів США згодилися таємно вночі на автомобілі перевезти муміфіковане тіло у спеціальному мішку до крематорію»,–йдеться у повідомленні.

14 липня 2021 року правоохоронці затримали організатора групи та одного з її членів (адвоката та його спільника) після передачі грошових коштів виконавцю за вивезення тіла.

Дії адвоката кваліфіковано за ч. 3 ст. 297 та ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 358 КК України, а його спільника за ч. 3 ст. 297 КК України.

Їм обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою. Одночасно суд визначив підозрюваним альтернативу у вигляді застави у розмірі 680 тис. гривень кожному.

Залишити відповідь