У Дніпрі група адвокатів і співробітник райсуду «зливали» інформацію про заплановані обшуки лідерами злочинних угруповань

СБУ заблокувала несанкціоноване втручання в роботу реєстру судових рішень. А саме – щодо процесуальних заходів з обмеженим доступом. Ділки з Дніпра «зливали» учасникам кримінальних проваджень інформацію про заплановані слідчі дії правоохоронців. «Клієнтами» організаторів схеми були лідери злочинного угруповання.

Про це повідомляє пресцентр СБУ.

За попередніми даними, протиправну діяльність налагодили декілька представників адвокатського об’єднання і посадовець одного з районних судів. 

«Їх цікавила інформація про обшуки та інші процесуальні заходи, які проводитимуть правоохоронці щодо учасників кримінальних проваджень. Для цього ділки незаконно отримали електронні ключі доступу до закритого реєстру судових рішень. Протиправно одержані відомості ділки передавали своїм «підзахисним» для уникнення відповідальності, у тому числі для знищення речових доказів і переховування від слідства»,–йдеться у повідомленні.

Під час обшуків за місцями проживання та роботи учасників схеми виявили комп’ютерну техніку, засоби комунікації та роздруківки судових рішень, які зловмисники використовували у незаконній діяльності.

Одному з організаторів протиправного механізму повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 376-1 (незаконне втручання в роботу автоматизованої системи документообігу суду) ККУ.

Зазначається, що наразі триває досудове розслідування для притягнення до відповідальності інших осіб, причетних до схеми.

Залишити відповідь