Порошенко підписав закон про кримінальні проступки

Президент Петро Порошенко схвалив закон про кримінальні проступки. Про це йдеться на сторінці законопроекту на сайті Верховної Ради.

Закон був підписаний президентом 19 квітня. Верховна Рада схвалила цей документ 22 листопада 2018 року.

Згідно закону , кримінальним проступком є діяння (дія або бездіяльність), за скоєння якого передбачено основне покарання у вигляді штрафу в розмірі не більше 3 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 тисяча гривень) або інше покарання, не пов’язане з позбавленням волі.

На думку авторів законопроекту, запровадження інституту кримінальних проступків суттєво спростить роботу органів розслідування і спростить розгляд у суді незначних кримінальних правопорушень.

Крім того, закон вносить норму про управління транспортом у стані сп’яніння в Кримінальний кодекс, зробивши це кримінальним проступком. До кримінальних проступків також будуть належати такі поширені злочини як крадіжки, шахрайство, незаконні дії з наркотичними засобами без мети збуту, хуліганство тощо.

Розслідування кримінальних проступків буде проводитися у формі дізнання зі спрощенням процедури, включаючи скорочені терміни – не більше як 72 години з моменту повідомлення особі про підозру або затримання, або в інших випадках на термін до 1 місяця.

Якщо випадок невідкладний, дізнавач поліції може до внесення відомостей до ЄРДР оглянути місце події; зафіксувати пояснення; провести медичний огляд; отримати висновок спеціаліста і зняти показники технічних приладів та технічних засобів; вилучити знаряддя вчинення проступку, речі і документи.

Прокурор буде зобов’язаний не пізніше 3 днів після отримання повідомлення про підозру особі разом з матеріалами дізнання (а якщо затримали нетверезого підозрюваного – протягом 24 годин) або закрити кримінальне провадження, або повернути матеріали дізнавачу і продовжити термін дізнання, або звернутися до суду з обвинувальним актом.

Суд, отримавши обвинувальний акт вчинення кримінального проступку, повинен протягом 5 днів призначити судовий розгляд.

Якщо обвинувачений не заперечує встановлені обставини порушення та згоден з розглядом обвинувального акта, суд розглядає обвинувальний акт за відсутності учасників судового провадження.

Закон набере чинності 1 січня 2020 року.

Залишити відповідь