Опера поліції, який допитав мертвого свідка, оштрафували на 34 тисячі

Суд оштрафував за службове підроблення оперуповноваженого сектору кримінальної поліції Верхньодніпровського ВП Жовтоводського ВП ГУНП в Дніпропетровській області.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 8 червня.

У 2017 році мешканка села Бородаївка поскаржилась на сусіда і поліція завела справу про заподіяння їй легких тілесних ушкоджень. Через пару місяців суд також зобов’язав зареєструвати провадження про погрози вбивством. А ще через кілька місяців на підставі ухвали суду об’єднану справу перекваліфікували у замах на вбивство.

Оперуповноважений виконував доручення слідчого про перевірку обставин. За версією обвинувачення, не бажаючи реально виконувати роботу, правоохоронець підробив протоколу допиту свідка. Цей свідок начебто нічого не знав. Тому оперуповноважений склав рапорт на ім’я начальника відділення поліції, що встановити свідків та очевидців правопорушення не вдалося.

Потерпіла здивувалася, що як свідки допитані люди, які нічого не бачили, допитувалися люди, які жили на іншому боці вулиці. У потерпілої виникла підозра про змову працівників поліції. Вона заявила клопотання про допит свідків в її присутності. А потім звернула увагу на прізвище свідка, бо знала, що той помер ще у 2011 році, тобто за 6 років до допиту. Вона звернулася до керівництва поліції і відомості внесли до ЄРДР. Жінка розповіла суду, що працівники поліції не відповідали на запитання та її зневажали.

Оперуповноважений провину не визнав. Переконував, що, дійсно, допитав літнього чоловіка, який просто йшов вулицею, і сприймався як мешканець села. Цей свідок сказав, що знає про конфлікт, але з приводу чого і подробиць не знає. Чоловік впевнено назвав свої дані, власноруч поставив три підписи, але паспорт не показав, бо нібито лишив його вдома.

Відповідно до висновку експерта ЗЕС ІСТЕ УСБУ у Дніпропетровській області, рукописний текст у протоколі допиту свідка і підписи від імені свідка виконані оперуповноваженим поліції.

Вину співробітника поліції визнали доведеною і суд оштрафував його на 34 тисячі гривень, а також стягує 4 тисячі гривень витрат на почеркознавчу експертизу.

Засуджений оперуповноважений продовжує працювати на посаді.

Залишити відповідь