Офіцера поліції засудили на 4 роки за шахрайство щодо адвоката

Октябрський районний суд Полтави засудив офіцера поліції за шахрайство і підбурювання до надання неправомірної вигоди.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 21 січня. 

У 2017 році громадянин, який судися про поновлення на роботі, написав заяву про скоєння злочину його адвокатом. Чоловік пояснив, що заплатив адвокату 2 тис. доларів, але та нічого не робила. Згодом сказала доплатити ще 2 тисячі доларів начебто для суддів. Після цього адвокат видала йому рішення. Чоловік сходив у суд і переконався, що рішення нібито підроблене, а насправді суд його позов не задовольнив. Крім того, у справі фігурували прізвища інших адвокатів, з якими він договори не підписував. Він заявив у поліцію.

Адвокат від свого знайомого правоохоронця дізналась про існування кримінальної справи. На неї вийшов офіцер поліції і сказав, що провадження можна закрити, але треба відшкодувати потерпілому 4 тисячі доларі і ще 2 тисячі дати слідчому. 

Адвокат звернулась у прокуратуру області і повідомила про вимагання працівників поліції. Пізніше жінка спілкувалась із офіцером вже під прикриттям і записувала розмови. На одну із зустрічей адвокат прийшла у супроводі ще двох своїх колег і офіцер поліції повторив свої вимоги у їх присутності.

Адвокат принесла гроші в кабінет і офіцер їх рахував. Ззовні почали смикати ручку дверей, поліцейський зібрав гроші в пачку і повернув адвокату, відкрив двері і впустив правоохоронців.

Потім у суді обвинувачений стверджував, що жінка принесла йому гроші, які хотіла відшкодувати потерпілому, щоб закрити кримінальну справу. Він нібито погодився їх порахувати. Чому там було на 2 тисячі доларів більше він не пояснив.

Суд вважає вину офіцера поліції доведеною. У тому числі, результатами негласних слідчих дій, з яких видно, що обвинувачений проявляв інтерес до справи. Зокрема, переконував адвокатесу, що без його участі вона своє питання не вирішить, про що свідчать його слова: «Я спілкуюся зі слідчим, мені так проще. Чим меньше людей знає, що я в цьому «двіженії», тим спокійніше нам усім… Я балакаю, говорю вони не хотять встречаться, харашо, він їх дьоргав, вони вчера були в нього, він говорить отак, отак….слєдователю цього хватає з головой для того, щоб винести постанову про закриття кримінального провадження і як доказательство… він дає документи…. що кримінальне провадження закрито». В іншому епізоді він говорить: «Я хоть и работник правоохранительных органов, ну подзарабатывать иногда приходится, сам ты понимаешь, ну у меня свои привычки…»

Водночас поліцейський акцентував увагу на безкорисності своїх дій, відсутності в нього будь якого інтересу, але можливо, «в майбутньому, прийде час і йому потрібна буде допомога від неї».

Однак у судовому засіданні слідчий Петренко, для якого начебто були призначені 2 тис. доларів, такі домовленості заперечив. Офіцер поліції не мав повноважень вплинути на закриття кримінальної справи. Тому суд погодився, що він вводив жінку в оману, щоб заволодіти її грошима.

Суд призначив 4 роки позбавлення волі. До набуття вироком законної сили чоловік перебуває під заставою.

У справі про можливе шахрайство з боку адвоката з 2017 року підозру нікому так і не повідомили.

Залишити відповідь