На Миколаївщині чоловіку, який ударив копа, коли той відмовився брати гроші, присудили умовне

Березнегуватський районний суд Миколаївської області виніс вирок за пропозицію неправомірної вигоди і насильство до працівника поліції.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 24 березня.

Рік тому чоловіка в смт. Березнегувате зупинили за порушення правил дорожнього руху – не горіла лампа лівої фари головного світла автомобіля. Крім того, водій був напідпитку. Бажаючи уникнути покарання він став пропонувати патрульним 00 доларів і 500 гривень. Почувши відмову, вмовляв гроші.

Помітивши, що чоловік нетверезий, поліцейські запропонували пройти огляд на місці за допомогою «Драгера» або прослідувати для огляду до медичного закладу. Але чоловік відмовився і почав іти в напрямку школи, тому був затриманий і поміщений до службового авто. У машині громадянин двічі вдарив лейтенанта долонею в обличчя. А потім вийшов з авто, вилаявся і ще вдарив кулаком в обличчя і ногою в пах.

У судовому засіданні обвинувачений вину не визнав, пояснив, що пізно ввечері повертався додому разом зі співмешканкою, а перед тим вжив трохи пива. Він переконував, що хотів дати працівникам поліції сувенірні гроші, а коли ті відмовилися, то вирішив залишити авто і йти додому пішки. Однак його затримали. Чоловік казав, що нікого не бив, а лише пручався та не бажав виконувати розпорядження поліції. Згодом його на службовому автомобілі доправили до Березнегуватського відділення поліції і в присутності свідків склали протоколи про адміністративні правопорушення та відпустили додому.

Однак суд визнав цю версію захисту спростованою матеріалами справи. Зокрема, не були прийняті доводи обвинуваченого та його співмешканки про те, що гроші були сувенірні. Свідки, запрошені у поліцейський відділок для складання протоколу, розповіли, затриманий звинувачував патрульних у заволодінні його 100 доларами та 500 гривнями, але згодом, дізнавшись, що вони знаходяться у співмешканки, заспокоївся та попросив вибачення.

Чоловіка за сукупністю злочинів засудили до 2 років позбавлення волі умовно, звільнивши з іспитовим строком 2 роки.

За відмову на вимогу поліції від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння водія раніше оштрафували на 10 тисяч 200 гривень.

Залишити відповідь