На Харківщині керівництво відділу поліції погоріло на «кришуванні» вирубки лісу та хабарі 100 тис. грн

Керівники відділу поліції вимагали 100 тис. грн у одного з  «чорних лісорубів» за непритягнення нього та ще кількох осіб до кримінальної відповідальності за незаконну порубку дерев. Працівники поліції отримали частину хабара у розмірі 1700 доларів США. 

Про це повідомляє пресслужба прокуратури Харківської області.

«У період 2018-2020 років мешканець Зміївського району області створив групу осіб чисельністю понад 30 осіб для здійснення незаконної порубки дерев на території Валківського та інших районів області для подальшої реалізації. Так вказаний чоловік спільно з двома  мешканцями Сумської та Чернігівської областей побудували злочинну схему з явно вираженою ієрархічною структурою. До злочинної схеми зловмисники залучили, окрім інших осіб, працівників правоохоронних органів, які систематично отримували неправомірну вигоду за невжиття заходів, направлених на запобігання вказаній злочинній діяльності, а також брали активну участь – супроводжували автотранспорт, що перевозить незаконно зрубану деревину, надавали службову інформацію про заплановані заходи, направлені на виявлення правопорушень у цій сфері, та іншим чином вчиняли пособництво у незаконній діяльності та попередження вказаних злочинів»,–проінформував прокурор області.

Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів.

Вказаному керівнику відділу поліції загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Т.в.о. заступника вищевказаного керівника  та  оперуповноваженому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна. Старшому інспектору з ювеніальної превенції загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до семи років.

Також у квітні поточного року у цьому кримінальному провадженні повідомлено про підозру 15 особам: 4-ом співробітникам Валківського ВП ГУНП в Харківській області за фактом перевищення службових повноважень працівниками правоохоронного органу, що спричинило тяжкі наслідки, та  пособництва у порубці лісу, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 3 ст. 365,ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 246 КК України) та 11-ом мешканцям Харківської та інших областей за фактом порубки лісу, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 4 ст. 246 КК України).

Як раніше повідомляв Police Control Ukraine стало відомо, що у харківській квартирі начальника Валківського відділу поліції Юрченко Олександра проводився обшук. До речі його призначили на цю посаду у жовтні 2019 року.


Залишити відповідь