На Донеччині підкупом виборців займався працівник поліції

Краснолиманський міський суд Донецької області виніс вирок за підкуп виборців.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 4 січня.

Подія трапилася 25 жовтня 2020 року, приблизно о 19 годині 14 хвилин біля виборчої дільниці по вулиці Студентській, 4-А у місті Лиман Донецької області.

Обвинувачений запропонував двом раніше не знайомим йому громадянам по 200 гривень за голосування за певного кандидата на посаду голови Лиманської міської ради. У присутності виборців він нібито зателефонував особі, яку під час досудового розслідування встановити не виявилося за можливе. Після розмови по телефону він запевнив громадян, що після того, як вони проголосують за вказаного кандидата, то біля магазину “Квадрат” зможуть забрати по 200 гривень, надавши в якості підтвердження фото з відміткою у бюлетені. Але громадяни, не маючи намір приймати таку пропозицію, знаючи про незаконність таких дій та свої виборчі права, повідомили про наміри обвинуваченого до правоохоронних органів.

Чоловіка звинуватили за ч. 2 ст.160 КК України, а саме у пропозиції виборцю неправомірної вигоди за вчинення дій, пов’язаних з реалізацією виборчого права.

У вироку суду написано, що чоловік непрацевлаштований. Але із відкритих джерел відомо, що останні 5 років він працював в Управлінні поліції охорони в Донецькій області. В останні місяці у Маріупольському відділенні. 

Після вказаного інциденту поліцейського звільнили. 13 листопада 2020 він подав в НАЗК декларацію перед звільненням.

У грудні чоловік уклав з прокурором угоду про визнання винуватості. В угоді зафіксували, що його звільнять з випробуванням.

У січні суд затвердив угоду. Призначено 3 роки обмеження волі і заборона обіймати деякі посади, пов’язані з виборами, на 5 років. Водночас суд звільнив засудженого від відбуття основного покарання з іспитовим строком 1 рік.

Залишити відповідь