Київському патрульному, який напав на журналіста та зламав техніку, тільки через рік оголосили підозру

Поліцейському повідомили про підозру за фактом умисного перешкоджання здійсненню журналістом законної професійної діяльності та пошкодженні його майна (ч. 3 ст. 171, ч. 1 ст. 347-1 КК України).

Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.

29 квітня 2020 року під час мітингу представників малого та середнього бізнесу біля будівлі Кабінету Міністрів України на вул. М. Грушевського журналіст «Громадського телебачення»Боган Кутєпов вів стрім протесту.

Згідно з матеріалами слідства, у цей час співробітник Управління патрульної поліції у місті Києві Департаменту патрульної поліції Нацполіції України, перебуваючи на чергуванні з охорони громадського порядку, не представившись та не роз’яснюючи законності своїх вимог, наказав журналісту залишити парк.

«Після цього, в порушення вимог Закону України «Про Національну поліцію», без попередження про застосування фізичної сили та надання часу для виконання своїх вимог, схопив останнього за рукав та насильно, усупереч волі виштовхав на тротуар парку. Надалі правоохоронець, не зважаючи на зауваження журналіста щодо перешкоджання здійсненню ним законної професійної діяльності, задля припинення відеозйомки, яку він вів, вибив з його рук мобільний телефон, а стабілізатор, на якому він був закріплений, переламав навпіл»,–йдеться у повідомленні.

Дії поліцейського кваліфікували як умисне перешкоджання здійсненню журналістом законної професійної діяльності, вчиненому службовою особою з використанням свого службового становища (ч. 3 ст. 171 КК України), та умисне пошкодження майна, що належить журналісту, у зв’язку із здійсненням цим журналістом законної професійної діяльності (ч. 1 ст. 347-1 КК України).

Залишити відповідь