У Києві затримали адвоката та посередника за вимагання у сімейної пари $400 тис. за вирішення питань у Мінюсті, Нацполіції та судах

Правоохоронці затримали керівника адвокатського об’єднання та його пособника при спробі шахрайським шляхом заволодіти коштами подружжя у особливо великих розмірах під приводом вирішення питань у Міністерстві юстиції України, органах Національної поліції та судах.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратари.

Повідомляється, що до органу досудового розслідування звернулися чоловік із дружиною із заявою про спроби невідомих осіб незаконно заволодіти їхнім майном шляхом подання чисельних позовних заяв до судів різних юрисдикцій про стягнення неіснуючих боргів, скасування права власності на належне їм майно, заяв про вчинення кримінальних правопорушень, тощо. Із жодним з позивачів подружжя не було знайомо та договорів позик з ними не укладало.

При цьому одразу після вчинення таких дій стосовно заявників, з ними зв’язався керівник одного з адвокатських об’єднань міста Києва, який представляв інтереси подружжя раніше. Він повідомив про свою обізнаність щодо наявних проблем подружжя та запропонував свої послуги, відрекомендувавши себе, як найкращого адвоката у спорах зазначеної категорії.

У ході слідства правоохоронці задокументували низку зустрічей подружжя із адвокатом, в ході яких останній запевняв їх в рішучому намірі слідчих Нацполіції щодо притягнення їх до кримінальної відповідальності та наявності обґрунтованих ризиків прийняття судами рішень не на їх користь. Також, він зазначав, що вирішення судових спорів та закриття кримінальних проваджень у законний спосіб займе понад 3 роки.

«Таким чином, створивши своїми діями та заявами уяву у подружжя про фактичну неможливість вирішення їх проблем у законний спосіб, 31-річний юрист запропонував своїм клієнтам передати йому у власність дві квартири у центрі Києва або надати 400 тисяч доларів США за вирішення їх питань у Міністерстві юстиції України, органах Національної поліції та судах»,–йдеться у повідомленні.

Зазначається, що для передачі грошових коштів адвокат залучив посередника, а також розробив систему паролів та умовних позначень для маскування своїх протиправних дій.

28 жовтня після отримання 400 тисяч доларів США правоохоронці затримали адвоката та посередника.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення затриманим про підозру за ч. 4 ст. 190 КК України та звернення до суду із клопотаннями про обрання запобіжних заходів.

Також стороною обвинувачення перевіряється версія щодо причетності до шахрайської схеми працівників правоохоронних органів.

Залишити відповідь