Волинський прокурор, який напідпитку тікав від копів, поновився на посаді. Патрульному, який його затримував, ДБР оголосило підозру

Прокурор Володимир-Волинської прокуратури Микола Троцюк, якого у вересні минулого року спіймали п’яним за кермом, поновився на посаді. Одному з поліцейських, який брав участь у затриманні п’яного прокурора, ДБР оголосило про підозру за статтею 162 КК України «Порушення недоторканості житла».

Про це повідомляє місцеве інформаційне агенство «Волинські Новини».

Нагадаємо, відео як п’яний прокурор тікав від патрульних подій публікував Police Control Ukraine. Тоді копи наздоганяли авто, що не зупинилося на вимогу. Керманичем виявився начальник Нововолинського відділу Володимир-Волинської місцевої прокуратури Троцюк Микола Йосипович. У водія виявили ознаки алкогольного сп’яніння. Проте, прокурор вирішив спочатку сховатись у себе вдома, потім відмовився проходити огляд на стан сп’яніння, а надалі взагалі розпочав погоню з патрульними.

Врешті копи наздогнали автівку Йосиповича і склали відповідний протокол через відмову проходити освідування. Крім того, був складений протокол за не зупинку на вимогу поліцейських.

Police Control Ukraine також відзначав, що патрульні не мали законних підстав заходити на територію приватного будинку без ухвали суду. Як можна побачити, оголошена підозра патрульному підтвердила наші припущення щодо законності дій копів.

Суд визнав прокурора винним

Наприкінці грудня Щацький районний суд Волинської області в особі судді Наталії Сушик визнав винним Миколу Троцюка у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 122-2, ч. 1 ст. 130 КУпАП, однак закрив провадження у справі на підставі п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП, у зв’язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.

Здавалося б, після постанови суду про винність прокурора епопея з цією справою закінчена, проте Микола Троцюк вирішив не здаватися та доводити свою нібито невинуватість в Апеляційному суді Волинської області. 27 січня відбувся розгляд справи в суді на вулиці Червоного Хреста у Луцьку. Адвокати Миколи Троцюка не погодилися з постановою Шацького суду.

Втім, суд на доводи адвокатів «не повівся», адже, на його думку, докази про правопорушення, вчинені Миколою Троцюком, є вагомими. Тож Апеляційний суд Волинської області не задовольнив апеляційні скарги адвокатів та залишив постанову Шацького районного суду Волинської області без змін.

Прокурора поновили на посаді

Наприкінці квітня ІА «Волинські Новини» повідомляло про те, що Микола Троцюк більше не працює в органах прокуратура. Інформацію підтвердили у Волинській обласній прокуратурі.

Днями журналістам стало відомо, що Миколу Троцюка поновили на посаді, а на сайті Нововолинського міського суду вказано, що прокурор навіть виступатиме як сторона обвинувачення в окремих справах.

Аби отримати офіційне підтвердження, журналісти надіслали запит до Волинської обласної прокуратури та поцікавились, на яких підставах поновили прокурора.

Поліцейському, який затримав прокурора, ДБР оголосило про підозру

З власних джерел журналістів стало відомо, що одному з поліцейських, який брав участь в затриманні прокурора, ДБР оголосило підозру. Інформацію підтвердили і під час пресконференції щодо перших підсумків роботи.

Керівник Другого слідчого відділу (з дислокацією у Луцьку) Територіального управління ДБР Львова Сергій Єфремов повідомив, що сьогодні поліцейському оголосили підозру, адже він перевищив свої повноваження.

«Без законного дозволу в рамках провадження у справі про адміністративне правопорушення, без дозволу власника домоволодіння поліцейський порушив недоторканість житла. Це суворо заборонено Конституцією і законом про національну поліцію. Якщо суд визнає його винним, то йому загрожую покарання в межах санкції статті 162 КК України Порушення недоторканості житла (караються штрафом від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, – ВН). Прокурорам потрібно ще доводити винуватість у суді, але вони вважають, що є достатньо підстав для оголошення підозри. Тут не йдеться, що потерпілими у справі є родичі прокурора, йдеться про дотримання законності працівниками поліції», – зазначив Сергій Єфремов.

Залишити відповідь