Суд виправдав двох поліцейських, яких наркоторгівці звинуватили в хабарництві

У Черкаській області суд виправдав колишнього і чинного працівників поліції, яких судили за отримання неправомірної вигоди.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 19 листопада.

Мова про старшого оперуповноваженого відділу Уманського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області і колишнього оперуповноваженого Жашківського відділення поліції.

За версією обвинувачення, з лютого 2016-го до червня 2017 року вони вимагали і одержували хабарі. За непритягнення до відповідальності двоє наркоторгівців сплачували по 2 тисячі гривень щомісячно. За цей період вони начебто передали правоохоронцям сумарно 64 тисячі гривень. Також вважалося, що оперуповноважений окремо отримав ще близько 13 тисяч гривень за покривання його спільника, який вдома вирощував коноплю на продаж.

Але одного дня на вулиці помітили машину з немісцевими номерами. Патрульні зайшли на подвір’я і побачили там теплицю із марихуаною. Господар зізнався поліцейським, що платив їх колегам, щоб не було проблем.

Один із наркоторгівців розповів, що перебував на іспитовому терміні, але одного разу до нього приїхали обвинувачені і запропонували торгувати наркотиками за умови сплати 2 тисяч гривень щомісяця. Правоохоронеці навіть нібито самі привезли йому першу партію марихуани. Відмовитися він не міг, тому що в кінці 2016 року на нього напали двоє невідомих у масках. Він приїхав з дитиною додому, став перед ворітьми, до нього підбігло двоє в масках, і почали бити якимись металевими предметами, він почав відбиватися і тоді один вистрілив. Згодом в лікарню до нього нібито приїздили поліцейські і казали, щоб він не писав заяву, тому що все одно ніхто не дізнається, хто це зробив, а проблеми будуть тільки в них і в нього. Злякавшись, він погодився співпрацювати.

Обидва поліцейські провину не визнали і заявили, що справу завели через їх конфлікт із керівником відділу поліції, а спілкування з одним із наркоторгівців було пов’язане з протидією обігу наркотиків. Від подальших показань вони відмовилися.

Інші свідки безпосередньо очевидцями цих зустрічей і розмов не були та розповідали про все з чужих слів. Їх показання не підтверджуються іншими доказами.

Версія про вимагання і надання неправомірної вигоди ґрунтується виключно на показаннях двох свідків-хабародавців, які притягувалися до відповідальності за злочини у сфері наркотиків.

Доказів вилучення грошових коштів, фото-, відео- фіксації відповідних фактів до суду не надано.

Суд вважає, що розслідування проведено з грубим порушенням вимог закону і навіть ті докази, на яких базується обвинувачення, є недопустимими.

Згідно з обвинувальним актом, поліцейські спочатку вимагали неправомірну вигоду та отримували її від одного чоловіка, а потім переключилися також на його кума. До Єдиного реєстру досудових розслідувань слід було внести два окремі злочини. Але внесений тільки один.

Відомості про вимагання та одержання одним із обвинувачених 13 тисяч гривень за непритягнення до кримінальної відповідальності за незаконне вирощування конопель взагалі не вносились до ЄРДР.

Із матеріалів справи вбачається, що стороні захисту не було належним чином відкрито ухвали суду, якими надано дозволи на проведення аудіо- відеоконтролю особи, зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж та спостереження за особою .

Відтак протоколи із додатками, складені за результатами оперативно-технічних заходів і негласних слідчих дій визнані судом недопустимими доказами.

Крім того, стороною обвинувачення не отримано дозволу суду на використання результатів негласної слідчої дії в іншому кримінальному провадженні.

Суд вважає, що прокурор не подав достатніх доказів, які б свідчили, що працівниками поліції скоєно ці злочини. 

Один із обвинувачених продовжує працювати в поліції, а інший після пред’явлення підозри звільнився.

Залишити відповідь