Слідчий Нацполіції продавав службову інформацію з обмеженим доступом

За несанкціоноване копіювання та збут службової інформації затримано слідчого ГУ Нацполіції в Харківській області. Поліціянт збував інформацію та отримував за свої «полсуги» грошові кошти. Під час чергового продажу службових даних, за які старший лейтенант отримав 1300 гривень, він був затриманий.

Про це повідомили у пресслужбі Військової прокуратури Центрального регіону України.

Затримала поліцейського за незаконний продаж інформації з обмеженим доступом Військова прокуратура Київського гарнізону спільно з Теруправлінням ДБР розташованим в м. Києві та Державною прикордонною службою України.

Правоохоронці викрили факти несанкціонованого розповсюдження слідчим інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах) та автоматизованих системах, створеної та захищеної відповідно до чинного законодавства.

Слідчий збував інформацію стосовно осіб, яка зберігається та оброблюється у автоматизованій підсистемі «Ризик» ІТС АПК «Гарт-1», базі даних «Аркан», «АРМОР» та інших.

24 січня, 22 лютого та 14 травня 2019 року поліцейський одержав кошти за свої «послуги» на загальна суму 16350 гривень. Також встановлені неодноразові факти пересилання поліцейському коштів з території Російської Федерації ймовірно за розповсюдження інформації з обмеженим доступом.

24 грудня 2019 року задокументовано черговий факт продажу службових даних, за які старший лейтенант отримав 1300 гривень, після чого був затриманий в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.

Наразі прокурорами та слідчими проводяться обшуки та інші невідкладні слідчі дії, встановлюються інші службові особи, причетні до цього злочину.

Залишити відповідь