Скандал у броварській поліції: начальство б’є підлеглих?


У Броварському районному управлінні поліції скандал. Родичі одного з патрульних запевняють, що керівник управління Андрій Астаф’єв і очільник патрульної поліції, т.в.о заступника начальника районного управління з превентивної діяльності Олександр Домченко б’ють підлеглих. Водночас керівництво управління такі звинувачення заперечує. Не повідомляють про такі факти і у відділі комунікації ГУ Нацполіції в Київській області. При цьому на час службового розслідування Андрія Астаф’єва та Олександра Домченка від займаних посад відсторонили.

Про це повідомляє місцеве видання «Трибуна-Бровари».

Версія сторони ймовірних потерпілих

Як розповів «Трибуні» Дмитро, брат одного з нібито побитих патрульних, Сергія (прізвище відмовився називати), знущання і побиття керівництвом Броварського районного управління поліції своїх підлеглих – систематичні. Однак останньою краплею став випадок, який відбувся 17 грудня. Саме того дня патрульні конвоювали підсудного, який утік із-під варти.

Так, 17 грудня близько 12:55 під час конвоювання на службовому автомобілі до Броварського міськрайонного суду, 31-річний підсудний напав на двох працівників конвою і втік. Було оголошено спеціальну поліцейську операцію. Протягом години втікача затримали.

Про це говорить і Дмитро, це підтверджують «Трибуні» і у відділі комунікації ГУ Нацполіції в Київській області. Водночас, за офіційною на цей час версією ГУ Нацполіції в Київській області та тимчасово відстороненого керівника Андрія Астаф’єва, саме підсудний під час утечі і побив поліціянтів, що його конвоювали. Натомість Дмитро вказує, що штовханина з підсудним, імовірно, була, однак після цього випадку на правоохоронців чекало покарання у вигляді нанесення побоїв і від керівництва управління.

Андрій Астаф’єв. Фото – Національна поліція України

Як зазначає брат імовірного потерпілого, начальник управління Андрій Астаф’єв і керівник патрульної поліції Олександр Домченко почерзі наносили удари Сергію та 4-м іншим працівникам поліції в кабінеті, а потім продовжили бити при інших правоохоронцях.

Дмитро вказує, що через залякування поліціянти спочатку написали заяви лише про побиття підсудним, однак згодом наважилися додати до свідчень і про нанесення побоїв керівництвом. Тож сьогодні ймовірним потерпілим лікарі призначили додаткове обстеження.

Брат Сергія вказує, що випадки нанесення побоїв в управлінні відбуваються постійно, принаймні з часу перебування на посаді Олександра Домченка. Дмитро запевняє, що після оприлюднення інформації про побиття, свідчити про це зголосилися ще кілька чинних і колишніх працівників поліції броварського відділку/управління.

Що кажуть керівники та пресслужба поліції

Сьогодні ситуацію хто ж кого побив прокоментувала «Трибуні» керівниця відділу комунікації Головного управління Національної поліції в Київській області Ірина Прянішнікова. Вона зазначила, що  після нападу на конвоїрів, на місце події виїхала Головна інспекція, працівники внутрішньої безпеки Нацполіції та управління превентивної діяльності поліції Київщини.

За наказом керівника Головного управління Національної поліції в Київській області, розпочато службове розслідування, у рамках якого відсторонено від виконання службових обов’язків керівника Броварського районного управління поліції та тимчасово виконуючого обов’язки заступника начальника районного управління з превентивної діяльності, щоби вони не мали впливу на хід службового розслідування та на підлеглих.

Що стосується чоловіка, який вчинив напад на поліцейських, то йому вже повідомлено про підозру як особі, що вчинила втечу з-під варти із застосуванням насильства до працівників поліції (ч.2. ст. 393 ККУ).

За інформацією Ірини Прянішнікової, про інші факти насильства працівники поліції не повідомляли. За результатами службового розслідування визначать ступінь провини кожного з учасників події і щодо них приймуть відповідні дисциплінарні рішення.

Тимчасово відсторонений начальник Броварського райуправління поліції Андрій Астаф’єв сьогодні  розповів «Трибуні», що він та т.в.о.заступника патрульних не били. Після того, як правоохоронців побив підсудний, «швидка» їх забрала до лікарні. З його слів, про будь-які заяви щодо побиття поліціянтів поліціянтами він не знає.

Слід зазначити, що сьогодні в Броварському районному управлінні поліції представили тимчасового виконувача обов’язків начальника. Ним став підполковник поліції Кирило Самойленко. Зі слів нового очільника, перед призначенням він працював помічником начальника керівника поліції Київської області, а перед цим – очолював підрозділ із боротьби з незаконним обігом наркотиків.

Кирило Самойленко. Фото – Трибуна-Бровари

ДБР поки мовчить

Зі слів Дмитра, побиті працівники поліції написали заяви на своїх кривдників до Державного бюро розслідувань України. Андрій Астаф’єв запевнив «Трибуну», що у випадку встановлення службовим розслідуванням фактів побиття з боку правоохоронців, матеріали так само направлять до ДБР.

Однак, протягом робочого дня в Державному бюро розслідувань не змогли ні прокоментувати ситуацію, ні навіть підтвердити факт наявності чи відсутності відповідних скарг. Зі слів речниці пресслужби ДБР Ольги Чеканової, наразі у відомстві вивчають ситуацію, відповідь нададуть пізніше.

Залишити відповідь