Поліцейський, який узяв 200 тис. за закриття справи, відбувся штрафом

Вінницький міський суд оштрафував на 25 500 грн колишнього співробітника поліції за одержання неправомірної вигоди за вплив на слідчого.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 19 листопада.

Обвинувачений працював начальником відділу моніторингу та звітності поліцейської діяльності управління інформаційно-аналітичної підтримки Головного управління Нацполіції у Вінницькій області.

Наприкінці червня 2019 року поліцейський погодився на пропозицію надання йому 300 тисяч гривень, що становить 10% від суми укладеного договору, який був предметом досудового розслідування у справі про можливе розкрадання коштів ОСББ «Л.Ратушна 77» службовими особами ТОВ «Радабудінвест». Обвинувачений мав вплинути на слідчих ГУНП у Вінницькій області, щоб вони закрили провадження. Однак громадянин заявив про такі дії у правоохоронні органи та надалі діяв під їх контролем. На початку липня суму винагороду було змінено на 207 тис. грн. Після передачі цих коштів співробітника поліції затримали.

В суді експоліцейський вину визнав повністю і розповів. Він розповів, що директор ТОВ «Радабудінвест» це його знайомий, який звернувся та розповів про свою кримінальну справу, показав документи і просив допомогти. В ході розмови він запропонував допомогти вирішити питання   та озвучив суму. Передача коштів відбулася навпроти лікарні ім. Пирогова у Вінниці.  Знайомий сів до нього в машину та передав гроші. Після чого вони потисли один одному руки та заявник  вийшов з машини, а його затримали працівниками. Обвинувачений зазначив, що абсолютно всі зустрічі були з ініціативи заявника, з його боку тиску на цього громадянина не було. Просив суд суворо його не карати, оскільки висновки для себе зробив.

Прокурор у судовому засіданні наполягав на спрощеному порядку розгляду справи, мотивуючи недоцільність дослідження всіх обставин повним визнанням вини обвинуваченим. Суд погодився,  роз’яснивши обвинуваченому, що в такому випадку він буде позбавлений права оскаржити ці обставини справи в апеляційному порядку.

Чоловіка визнали винним за ч. 2 ст. 369-2 ККУ в одержанні неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави.

Зауважимо, що прокурор просив призначити штраф у розмірі 17 тис. грн, але суд дав більше – 25,5 тис. грн.

Обвинувачений працював в органах внутрішніх справ з 2000 року, мав звання підполковника. Сьогодні є безробітним і перебуває н

Залишити відповідь