На Запоріжжі патрульного, який пшикнув людині балончиком в очі, покарали умовно, заборонивши на 2 роки роботу в органах

Куйбишевський районний суд Запорізької області визнав винним колишнього патрульного поліції у перевищенні службових повноважень.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 6 липня.

У травні 2016-го приблизно о 22 годині 50 хвилин у смт. Більмак (Куйбишеве) по вулиці Миру поліцейський зупинив автомобіль. Машина нібито не включила сигнал повороту і це стало приводом для зупинки. В авто було двоє – жінка за кермом і чоловік на пасажирському сидінні. Патрульний попросив документи. Між чоловіком і працівником поліції виник конфлікт. Підійшов другий патрульний і чимсь пшикнув громадянину в очі. Потерпілий відчув різкий біль. Поліцейські сіли в машину і поїхали геть. У чоловіка діагностували хімічний опік очей.

Як потім пояснив потерпілий, того вечора вони з дружиною їхали від родича, в якого гостювали. На вимогу сказати причину зупинки машини та представитися, інспектор поліції відповів: «Мне так захотелось», і потім сказав щось про «обіз’яннік». Конфлікт виник, бо чоловіка обурила зупинка їхнього авто у неосвітленому місці, без повідомлення причини зупинки і тому, що інспектор відмовився представитись. Поки вони говорили підійшов родич, оскільки вони не встигли далеко від’їхти. Згодом підійшов ще один працівник поліції, якого спершу не помітили, і розпилив балончик. Дружина потерпілого стверджувала, що цьому передувала фраза патрульного: «Ти, что оборзел?». 

Родич потерпілого розповів, що гості не встигли далеко від’їхати і він побачив, як машина зупинилась на вулиці недалеко від його будинку, тому підійшов подивитися, що сталося. Підходячи, він почув, як потерпілий цікавився причиною зупинки, а інспектор відповідав: «Ты что самый умный? Отправим в обезьянник». Потім інший поліцейський, нічого не запитуючи, різко підняв руку і бризнув чоловіку в очі газом, обернувся і направив балончик на свідка, проте не розпилив. Потім обидва інспектори сіли в машину та поїхали з місця. Свідок приніс із дому пляшку води, щоб промити потерпілому очі.

Згодом свідки і потерпілий впізнали цього працівника поліції на слідчій дії. Правоохоронця звільнили з роботи.

У суді обвинувачений провину не визнав, сказав, що з водієм тої машини 2-3 хвилини спілкувався його напарник, а він сидів у службовому авто. Сказав, що патрульні мали тільки пістолет Макарова і гумові кийки. Газові балончики він ніколи не отримував. Його напарник підтверджував цю версію подій, кажучи, що з 2010 року газові балончики вони не отримували. Командир взводу роти Департаменту патрульної поліції Запорізької області також говорив, що балончики не видавались і позитивно відгукувався про обвинуваченого, розповів, що разом працювали близько 14-16 років, зауважень до його роботи від громадян не надходило. 

Однак суд вважає, що провина колишнього поліцейського підтверджується показаннями потерпілого, свідків та медичними документами. Під час розгляду справи суду не було надано доказів, що працівник поліції застосував до потерпілого саме спеціальний засіб – газовий балончик. Натомість підтверджено, що обвинувачений розпилив в обличчя громадянину невідому хімічно активну речовину, яка має подразнюючі властивості, тому саме таке формулювання обвинувачення викладено судом у вироку.

Колишнього співробітника поліції засудили до 3 років позбавлення волі, звільнивши від відбуття покарання з іспитовим строком 1 рік.

Водночас йому заборонено на 2 роки обіймати посади у правоохоронних органах. Також засуджений позбавляється спеціального звання – старший сержант поліції.

Залишити відповідь