На Волині опер ДВБ Нацполіції втратив посаду і заплатить штраф за $3000 хабара, заховані у смітнику дворику поліції

Луцький міськрайонний суд покарав за зловживання впливом колишнього правоохоронця.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 5 листопада.

Обвинувачений працював оперуповноваженим відділу моніторингу та зонального контролю Волинського управління Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції. Він був куратором за діяльністю відділу протидії кіберзлочинам поліції Волинській області.

Як раніше повідомляв Police Control Ukraine, мова йдеться про досить відомого у корупційних кругах оперуповноваженого відділу моніторингу та зонального контролю ДВБ Волинського управління Турича Віктора Юрійовича .

У листопаді 2019-го поліцейський зустрівся із громадянином і повідомив йому, що працівник відділу протидії кіберзлочинам збирає інформацію про його незаконну діяльність щодо поширення шкідливого програмного забезпечення. Водночас пояснив, що за 5 тисяч доларів може зробити так, щоб чоловіка не притягували до кримінальної відповідальності, а саме може вплинути на виконувача обов’язків начальника відділу протидії кіберзлочинам.

Згодом суму неправомірної вигоди зменшили до 3 тисяч доларів. Гроші були передані у внутрішньому дворів поліції Волинської області.

Діючи конспіративно, поліцейський сховав отримані кошти у паперовий стакан, який поклав у металевий смітник, що стояв по центру альтанки.

Начальник відділу протидії кіберзлочинам про цей хабар нібито нічого не знав і почув лише від працівників ДБР. Обвинувачений, дійсно, був куратором відділу, проводив профілактичні заходи з працівниками внутрішньої безпеки. Але відношення до розслідування кримінальних проваджень він не мав. Щодо хабародовця ніяких кримінальних проваджень у їхньому відділі відкрито не було. Але цей чоловік залучався правоохоронними органами як понятий, співпрацював з ними.

Після даного інциденту оперуповноваженого швидко звільнили.

У судовому засіданні він свою вину визнав повністю, розкаявся та просив його суворо не карати.

Суд оштрафував колишнього правоохоронця на 25 500 гривень.

Залишити відповідь