«Здавлювали й відтягували геніталії»: на Харківщині судитимуть поліціянтів, які заради зізнання у вбивстві зі збоченням катували чоловіка у відділенні

ДБР завершило розслідування стосовно заступника начальника одного з відділів поліції Харківщини та оперуповноваженого сектору кримінальної поліції, які зі збоченнями катували чоловіка. Перед судом постане також і завідувач одного із районних бюро судово-медичної експертизи, який допомагав приховати злочин.

Про це повідомляє пресслужба ДБР.

За даними слідства, працівники поліції розслідували вбивство, що сталось в одному з сіл Харківщини. Вони вирішили визначити виним товариша померлого. Поліцейські не мали достатніх доказів, але хотіли швидше розкрити злочин.

«Правоохоронці зайшли до будинку 61-річного чоловіка, який на той момент спав. Вони одразу почали його бити та душити дерев’яною палицею. Вимагали зізнатися у вбивстві. Далі одягли кайданки та відвезли до відділку, де катування продовжилося. Понад годину правоохоронці били чоловіка пластиковою пляшкою з водою по голові»,–йдеться у повідомленні.

Зазначається, що заступник начальника відділу поліції не обмежився побиттям – він одягнув гумові рукавички та почав здавлювати й відтягувати геніталії потерпілому. Не витримавши катувань, чоловік взяв на себе провину за вбивство товариша.

Для прикриття свого злочину поліцейські залучили судово-медичного експерта, який провів дослідження і «не виявив» у потерпілого тілесних ушкоджень.

Наразі обвинувальні акти направили до суду.

Двоє правоохоронців обвинувачуються у катуванні (ч. 2 ст. 127 КК України). Їм загрожує позбавлення волі на строк до 10 років.

Завідувач районного бюро судово-медичної експертизи обвинувачується у наданні завідомо неправдивого висновку органу досудового розслідування, поєднаному з обвинуваченням у тяжкому злочині (ч. 2 ст. 384 КК України).

Йому загрожує позбавлення волі на строк до 5 років.

Залишити відповідь