Заволодіння СБУшними $6 тис. для дачі хабара приписують колишньому слідчому зі справи «діамантових прокурорів»

Печерський суд Києва продовжив на 6 місяців строк розслідування кримінального провадження щодо службової недбалості працівників прокуратури міста Києва.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 10 лютого.

Під час розслідування справи про можливе вимагання та отримання неправомірної вигоди директором ТОВ «Брокерський центр» використано кошти у сумі 6000 доларів США та 5000 гривень, які належать державі в особі ГУ СБУ у м. Києві та Київській області.

Ще в листопаді 2015-го директора ТОВ «Брокерський центр» виправдали. Але гроші, надані СБУ для контрольованої передачі хабара, зникли.

З 11 вересня 2019 року ДБР розслідує справу за фактом розтрати, привласнення майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем посадовцями прокуратури міста Києва під час розслідування кримінального провадження.

28 грудня 2020 ДБР виділило кримінальне провадження за ознаками ч.2 ст.367 ККУ за фактом службової недбалості працівників прокуратури міста Києва.

За версією слідства, слідчий в особливо важливих справах першого слідчого відділу слідчого управління прокуратури міста Києва Трубніков Л.Л., 27.02.2015 у невстановлений слідством точний час, перебуваючи в службовому кабінеті № 14 в приміщенні слідчого відділу прокуратури міста Києва (вул. Антоновича, 114) нібито заволодів чужим майном – 6000 доларів та 5000 гривень, що визнані речовим доказом у кримінальному провадженні, в якому він здійснював досудове розслідування.

Слідчий Трубніков, про якого йдеться в ухвалі, відомий участю у справі «діамантових прокурорів». У березні 2015-го, приблизно через місяць з того дня, коли нібито сталося заволодіння грошима, замгенпрокурора Давид Сакварелідзе повідомив, що слідчих у справі «діамантових прокурорів» Льва Трубнікова і Віталія Опанасенка звільняють. Сакварелідзе анонсував на Різницькій акцію підтримки «команди, яку намагаються цинічно витиснути з ГПУ в якості помсти за принципову позицію в боротьбі з корупціонерами».

У листопаді 2016-го Трубніков та інші слідчі з групи були відсторонені від розслідування справи «діамантових прокурорів» через неефективність. 

12 квітня 2017 року Трубнікова звільнили з посади старшого слідчого в особливо важливих справах відділу з розслідування злочинів, скоєних працівниками прокуратури Генеральної інспекції внутрішніх розслідувань та безпеки ГПУ. Цьому передувало рішення про ліквідацію у структурі та штатному розписі Генеральної прокуратури України Генеральної інспекції, а її штат в кількості 32 одиниць зараховано до резерву Прокуратури. Однак посаду старшого слідчого, яку обіймав Трубніков, ліквідували. Він оскаржував своє звільнення. 

У квітні 2018 Київський апеляційний адмінсуд поновивТрубнікова на роботі. Суд вирішив, що формальні зміни у структурі Генеральної прокуратури України не можуть бути достатньою підставою для звільнення. Крім того, ГПУ, всупереч вимогам законодавства, не було вирішено питання про працевлаштування позивача на посадах щодо яких в він висловив згоду на призначення. Сьогодні Трубніков працює в Офісі генпрокурора – прокурором третього відділу ПК ДПК у кримінальних провадженнях про катування та інші серйозні порушення прав громадян з боку правоохоронних органів.

Залишити відповідь