Високу фаховість українських кілерів визнала Болгарія

Затриманий за запитом Інтерполу у Дніпрі кілер, який у Софії розстріляв ветерана болгарських спецслужб з гранатомету, виявився українцем.

Злочин такого масштабу, вчинений з настільки ретельною підготовкою і з такою майстерністю, ще ніколи не розкривалося в новітній історії Болгарії

Напередодні у Дніпрі затримали підозрюваного в замаху на екс-співробітника спецслужб Болгарії. Як повідомляє “Обоз” з посиланням на власні джерела в Нацполіції ,йдеться про одного з трьох українців, яких у 2016 році Болгарія оголосила в міжнародний розшук.

У жовтні 2015 року в столиці Болгарії прогримів вибух. В одному з центральних кварталів із ручних протитанкових гранатометів обстріляли броньований автомобіль Олексія Петрова. Однак кілерам не вдалося досягти своєї мети – Петров вижив.

За інформацією, пізніше озвученою слідчими, ці гранатомети були виготовлені в Болгарії для російської армії і відправлені в РФ.

Замах на Олексія Петрова трапився в жовтні 2015 року в Софії 

Об’єктом замаху був Олексій Петров – бізнесмен, колишній співробітник Державного агентства національної безпеки (ДАНС) Болгарії.

Він був основним обвинуваченим у знаковій справі “Восьминіг”. Петрова звинувачували в організації великої злочинної групи, пов’язаної з вимаганням, силовим стягненням боргів, відмиванням грошей, розкраданням коштів із держбюджету, ухиленням від сплати податків та іншої злочинної діяльностї. У 2018 році, після восьми років розслідування і судового процесу, суд виправдав Петрова за всіма статтями.

Бізнесмен оголосив нагороду за інформацію про замах на нього – 100 тисяч доларів. Двоє свідків, які надали інформацію про кілерів, були включені в програму захисту свідків.

Через деякий час болгарські правоохоронці вийшли на групу українців. з’ясувалося, що за допомогою Романа Логвиненка на територію Болгарії приїхали ще троє громадян України – це Євген Балков, Артем Темпінський і Максим Чорний. Як повідомлялося, Логвиненка цікавили їх військові навички.

Протягом півтора років до замаху на Петрова група стежила за бізнесменом, вивчала його звички і те, як організовано його охорону. Пізніше заступник генпрокурора Борислав Сарафов заявив, що злочин такого масштабу, вчинений з настільки ретельною підготовкою і з такою майстерністю, ще ніколи не розкривалося в новітній історії Болгарії. А життя Петрова врятував броньований Mercedes і той факт, що удар припав на праву передню раму автомобіля і граната не ввійшла в транспортний засіб.

Роман Логвиненко був затриманий на прикордонному мосту через Дунай, коли він збирався повернутися з Румунії на територію Болгарії.

Українець Р. Логвиненко звинувачується в підготовці вбивства болгарського екс-силовика і бізнесмена О. Петрова

У Логвиненка, за інформацією місцевих правоохоронців, було оформлене в Болгарії посвідчення особи, він жив у Пловдиві і керував фірмою, що експортує сільгоспобладнання в Україну.

Трьом співучасникам Логвиненка вдалося сховатися. Вони, за інформацією болгарських правоохоронців, відразу після замаху на Петрова залишили країну.

Трьох українців Болгарія в 2016 р. оголосила в міжнародний розшук

Звинувачення українцям пред’явили заочно, на них був розісланий “червоний циркуляр” Інтерполу. За інформацією Organized Crime and Corruption Reporting Project, дані про них також занесли в інформаційну базу країн Шенгенської зони – так звану Шенгенську інформаційну систему (The Schengen Information System).

6 серпня 2020 р. у Дніпрі українськими правоохоронцями був затриманий один із розшукуваних. За інформацією джерел, це 35-річний Максим Чорний.

Як повідомили в Департаменті стратегічних розслідувань Нацполіціі України, в автомобілі затриманого була зброя, боєприпаси і документи на ім’я іншої особи, але з фотографією зловмисника. Походження і підстави отримання вилучених документів будуть встановлюватися правоохоронцями.

Затримання кілера відбулося в Дніпрі 6 серпня

На даний момент тривають слідчі дії. Встановлюється, чи причетний чоловік до тяжких злочинів на території України. Інформацію про те, що розшукуваний затриманий, вже передали в Інтерпол.

Джерело

Залишити відповідь