Відбирали квартири у п‘яниць та наркозалежних: на Запоріжжі викрили банду, до якої входив поліціянт

ДБР повідомили про підозру членам організованої злочинної групи, які відбирали нерухомість у алко- та наркозалежних осіб для продажу. Організована злочинна група діяла у Бердянську. До її складу входили троє місцевих мешканців та працівник поліції.

Про це повідомляє пресслужба ДБР.

Зазначається, що члени угруповання протягом декількох років змушували алко- та наркозалежних власників нерухомого майна відписувати свої квартири та будинки на підставних осіб. Потім нерухомість продавалася, а отримані гроші розподілялися між членами групи. При цьому члени групи застосовували до постраждалих фізичний та психологічний тиск, тримали в постійному стані алкогольного сп’яніння.

Наприклад, в одному із випадків члени угруповання викрали чоловіка та утримували його до тих пір, поки він не погодився переоформити квартиру.

«Активну участь у діяльності групи приймав працівник поліції. Він залякував громадян, у яких мав намір відібрати житло, слідкував за тим, аби жертви не звертались із заявами до правоохоронних органів»,– йдеться у повідомленні.

Правоохоронці зафіксували п’ять фактів незаконного заволодіння нерухомістю на майже 1 мільйон гривень.

Члени організованої злочинної групи підозрюються у:
• заволодінні чужим майном шляхом обману, вчиненому в особливо великих розмірах, організованою групою (ч. 4 ст. 190 КК України);
• незаконному позбавленні волі, здійснюваному протягом тривалого часу, вчиненому організованою групою ( ч. 3 ст. 146 КК України);
• перевищенні влади та службових повноважень (ч. 3 ст. 365 КК України). 
• заволодінні офіційними документами шляхом шахрайства, вчиненому з корисливих мотивів (ч. 1, 3 ст. 357 КК України).
• легалізації майна, одержаного злочинним шляхом, вчиненому організованою групою (ч. 3 ст. 209 КК України);
• підробленні документів, печаток, штампів та бланків, збуті чи використанні підроблених документів, печаток, штампів (ч. 1, 4 ст. 358 КК України).

Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією майна.

Залишити відповідь