У Запоріжжі суд виправдав водія ритуальної служби, в якого патрульні знайшли наркотики

Запорізький районний суд Запорізької області виправдав чоловіка від звинувачень у придбанні і перевезенні наркотиків без мети збуту.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 18 січня.

У 2017 році чоловік влаштувався на роботу у ритуальну службу. У перший робочий день йому видали в користування автомобіль. Ввечері дорогою додому його зупинили патрульні і відпустили. Згодом заїжджаючи на АЗС, чоловіком помітив позаду проблисковий маячок поліції. Його зупинили за підозрою на наркотичне сп’яніння: червоні очі і тремтячі руки.

Спочатку співробітники поліції запропонували йому пройти медичний огляд на місці, а потім захотіли оглянути і автомобіль. Огляд мав проходити у присутності власника і чоловік за кермом ним не був. Однак поліцейські дуже наполягали. Оскільки чоловік не погоджувався, то наділи на нього кайданки. При поверхневому огляді машини працівник поліції знайшов на передньому пасажирському сидінні пакетик із коричневим порошком – метамфітаміном. 

На місце викликали слідчо-оперативну групу, яка прибула за кілька годин. Весь цей час чоловік сидів у машині патрульних і  спостерігати за своїм автомобілем та діями поліцейських з ним не міг. Але стверджує, що до приїзду слідчо-опертивної групи патрульні приблизно три рази проникали до його автомобіля. Це підтвердили і самі патрульні, розповівши, що кілька разів заглядали в машину і знайшли тим пакетик із наркотиками. 

Суд вважає недоведеним, що цей пакетик амфетаміну належав саме обвинуваченому. Крім того, суд вирішив, що патрульні не мали права оглядати, а фактично обшукувати автомобіль. 

На думку суду, не було підстав для невідкладного проникнення до автомобіля і проведення його огляду, оскільки не було загрози життю людей чи майну. Підозра нікому пред’явлена ще не була, а проникнення до автомобіля не мало на меті переслідування підозрюваної особи.

Протокол огляду машини і вилучений пакетик з наркотиком визнано недопустимими доказами.

У матеріалах справи чомусь була заява водія на ім’я слідчого про визнання ним своєї вини, у зв’язку з чим від участі в слідчому експерименті він відмовляється. Заява не зареєстрована у вхідній кореспонденції та не має жодного доказового значення.

У травні 2019 чоловіка вже виправдовували у цій справі. Але вирок скасував апеляційний суд, зробивши висновок, що перша інстанція оцінювала докази вибірково. Тому справу слухали повторно.

Водієві за ч.1 ст.309 ККУ загрожував штраф 850-1700 грн, виправні роботи або до 3 років обмеження волі або в’язниця на той самий строк. Наразі у справі вже сплили строки давності притягнення до кримінальної відповідальності.

Залишити відповідь