У справі харківського поліцейського, який зазнав ушкоджень від злочинців, а колеги намагались «зам‘яти» справу, тільки через 2 роки оголосили підозру

Раніше Police Control Ukraine повідомляв про поліцейського Чепурного Сергія Олександровича , який під час служби застав травмування ноги, та про злочинців, які напали на поліцейського і перебували на свободі. А колеги поліцейського намагались «зам‘яти» справу, медична експертиза не призначалась, більше року справа не передавалась до суду та нібито на свідків справи і на поліцейського С.О. Чепурного надходили погрози фізичного насилля з боку злочинців.

Поліцейський Чепурний С.О.

І от лише 11 серпня 2020 року слідчі Харківського відділу поліції повідомили про підозру 30-річному мешканцю селища Лук’янці у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 186 (грабіж), ч. 3 ст. 296 (хуліганство), ч. 2 ст. 345 (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) Кримінального кодексу України. Про це повідомили в пресслужбі обласного главку.

Як Police Control Ukraine повідомляли родичі поліцейського, та з матеріалів справи відомо, що інцидент стався ще 9 травня 2018 року,  в селі Липці Харківського району, Харківської області по вулиці Пушкінській, службовий автомобіль поліції був зупинений водієм автомобіля «Порш – Кайен» під керуванням громадянина М. , який повідомив їм, що під час руху селом Лук’янці до села Липці його автомобіль переслідували невідомі особи на автомобілі «Ауді» зеленого кольору, при цьому погрожували фізичною розправою та на той момент ймовірно знаходяться біля будинку його матері в с. Лук’янці. Для перевірки інформації гр. М., а також для забезпечення прав і свобод людини, публічної безпеки та припинення правопорушення і злочинів, майором поліції Чепурним С.О., було прийняте рішення здійснити виїзд в с. Лук’янці до будинку матері гр. М..

Прибувши до будинку матері гр. М. в с. Лук’янці, підозрілих осіб майор поліції Чепурний С.О. та майор поліції Пуляєв С.О. не виявили. Упевнившись, що загрози життю гр. М. та його матері не має, вони поїхали перевіряти адміністративного наглядного І..

По шляху прямування їх службовий автомобіль обігнав автомобіль «Порш-Кайен», який виїхав на вул. Перемоги в с. Лук’янці. Через декілька секунд поліцейські Чепурний та Пуляєв також виїхали на вказану вулицю, та побачили, що на відстані 50-80 метрів від них на проїжджу частину дороги вибігли невідомі особи в кількості 10-15 чоловік та зупинивши автомобіль «Порш-Кайен», почали стукати руками та ногами по автомобілю. 

Для припинення правопорушення працівники поліції зупинили службовий автомобіль «ВАЗ 2105» та вийшли з авто. На вимогу поліцейського Чепурного, який повідомив, що він є працівником поліції та наказав припинити протиправні дії, невідомі особи з явними ознаками алкогольного сп’яніння, відреагували агресивно, нецензурною лайкою у бік працівника поліції, та розпочали бійку, штовхали та хватали за одяг. Потім один з чоловіків вдарив рукою декілька разів у груди поліцейського Чепурного та почав тікати в натовп.

З метою затримання даного чоловіка згідно ст. 44 Закону України «Про Національну поліцію» застосував фізичну силу, почав затримунати невідомого чоловіка, який чинив опір та був агресивно налаштований. Після цього невідомий чоловік вдарив ногою майора поліції Чепурного в праве коліно, потім вони разом впали на землю та поліцейський спробував надягнути на нього кайданки, але різкий біль у правому колінному суглобі зашкодив цьому. Припинити дану бійку поліцейський Пуляєв, не міг, так як його утримували невідомі особи.

Через деякий час Пуляєву вдалося вирватися від невідомих чоловіків та допомогти підвестися Чепурному, при цьому він скаржився на сильний біль у правому колінному суглобі. Пуляєв допоміг Чепурному дійти до службового автомобілю та присісти на передє пасажирське сидіння. 

За допомогою мобільного телефону Пуляєв зв’язався з черговою частиною Липецького ВП Харківського ВП ГУНП в Харківській області та повідомив про подію, що сталася. 

В цей час невідомий чоловік, який раніше вдарив Чепурного, підійшовши до службового автомобілю, знову наніс удар по дверці, яка вдарила Чепурного по правій нозі.

Поліцейському Пуляєву вдалося відтіснити невідомого чоловіка від Чепурного, після чого він викликав швидку медичну допомогу та доповів керівництву Липецького ВП про подію. В результаті протиправних дій вищезазначених осіб, майор поліції Чепурний отримав тілесні ушкодження, у нього було зірвано спеціальний жетон, який зник, та пошкоджено однострій.

Швидка медична допомога госпіталізувала Чепурного до Харківської обласної клінічної травматологічної лікарні, де йому наклали гіпс на пошкоджену ногу та відкрили довідку про тимчасову непрацездатність. Поліцейському поставили діагноз: забій, гематома правої гомілки, пошкодження колінного правого суглобу.

Було заведено кримінальну справу на осіб, які вчинили напад на поліцейського Чепурного, зібрано матеріал, опитані свідки події.

Поліцейський переніс операцію на колінному суглобі, вартість лікування була оплачена батьками поліцейського. 

Медична експертиза не призначалась і свідомо відтягувалась «колегами» травмованого поліцейського, який біля шести місяців знаходився на лікуванні та досі оговтується після перенесеної травми.

Посередниками правопорушника, злочинця, який наносив травму поліцейському, здійснювалися неправомірні дії та пропонувалося «зам’яти» справу за допомогою відкупу. На відмову Чепурного посередник заявляв, що вони «все рівно порєшають».

Родичі поліцейського були обурені , та казали : 

«Поліцейський не взмозі відстояти свої права. Комісія із «управління» вказала, що С.О. Чепурний знехтував особистою безпекою. Треба було застосовувати табельну зброю? Тобто стріляти вночі у натовп людей, щоб влучити у нападників. От тоді він би точно сів за грати, а деякі ЗМІ та суспільна думка знову би підкріпили стереотипи на кшталт «поліцейське свавілля». Ось така плата від «колег» за врятоване здоров’я потерпілого, над яким натовп чинив розправу.».

Родичі також додавали, що Сергій у минулому спортсмен , займався рукопашним боєм, КМС та брав першість у поліцейських змаганнях на рівні області.


Залишити відповідь