У справі Гримчака потерпілим називають екс-кандидата на посаду в НАБУ, який раніше заклав двох суддів і зробив 100 дзвінків з СБУ

Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрія Гримчака і його помічник підозрюються у заволодінні $50 тис. громадянина Максима Святненка, який є співвласником компанії «Юржитло».

Цього чоловіка потерпілим у коментарі 112 Україна назвав Андрій Портнов.

Зі слів політика, гроші у Святненка взяли ще 8 серпня, обіцяючи вплинути на суддів Верховного суду України. Компанія «Юржитло» судиться про стягнення боргу з іншого підприємства.

14 серпня детективи НАБУ і співробітники управління спеціальних розслідувань ГПУ і СБУ затримали заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрія Гримчака і його помічника. Їм повідомили про підозру в шахрайському заволодінні 480 тис. доларів. Йшлося про обіцянки вплинути на співробітників Міністерства культури, Міністерства юстиції і КМДА. Загальна сума винагороди оцінювалась в 1,1 млн доларів.

Фірма «Юржитло» фігурує в другому епізоді і в неї Гримчак і його спільник начебто мали загалом отримати $80 тис. за вплив на суддів Верховного суду.

Святненко також відомий як заявник у справі проти судді Подільського суду Києва Тетяни Войтенко.

Адвокат Войтенко з’ясував, що за півтора місяці до внесення відомостей в ЄРДР базові станції на території ГУ СБУ в місті Києві та Київській області зафіксували близько 100 з’єднань за номером телефону Святненка. Адвокат судді отримав цю інформацію для доведення провокації злочину і позапроцесуального спілкування заявника зі співробітниками правоохоронних органів.

Суддя Подільського районного суду м. Києва Тетяна Войтенко підозрюється у тому, що в змові із заступником керівника апарату суду вчинила умисні дії щодо одержання $10 тис за вплив на прийняття рішення суддею Галиною Супрун. Нещодавно Вища рада правосуддя відсторонила Войтенко від посади.

У червні 2017 Святненко нібито скоїв скоїв ДТП на вулиці Хорива, поблизу Подільського суду Києва, зачепивши автомобіль заступника керівника апарату суду. І після ДТП не викликав поліцію, а цілеспрямовано пішов до будівлі суду і почав шукати власника авто.

Святненко також є заявником по справі судді Баришівського суду Київської області Олександра Лисюка, якому у вересні 2017 року начебто передали $2500.

Раніше Святненко брав участь у конкурсі на посаду «Начальника відділу по роботі зі свідками та заявниками» НАБ України.

Джерело

Залишити відповідь