У Львові колишнього поліцейського за збут підроблених доларів засудили до 5 років умовно

Шевченківський районний суд Львова визнав чоловіка винним в опорі працівникам правоохоронного органу і збуті підробленої іноземної валюти.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 21 травня.

Обвинувачений працював на посаді оперуповноваженого сектору карного розшуку Шевченківського районного відділу Львівського міського управління МВС.

Йдеться про два епізоди. Перший – 31 липня 2015 року, коли обвинувачений Володимир Лопатка вчинив опір працівникам правоохоронного органу під час виконання ними своїх службових обов`язків. Перебуваючи за кермом автомобіля  Mitsubishі Padgero Sport, намагаючись на прохання іншої особи, покинути місце події, він вдарив дві службові машини працівників УСБУ у Львівській області, які перекрили виїзд автомобіля. Так водій та його пасажир втекли з місця події, після чого були оголошені в розшук.

Цією іншою особою, яка сіла в автомобіль Лопатки і змусила тікати від СБУ, був інший оперуповноважений Шевченківського райвідділу МВС Львова – Святослав Засадний. Останній начебто вимагав 13500 доларів неправомірної вигоди за те, що допоможе підозрюваному уникнути кримінальної відповідальності за незаконне зберігання наркотиків. Того дня Засадний, за версією слідчих, отримав частину коштів в сумі 2 тис. доларів. З 1 серпня 2015 Засадний вважається зниклим і перебуває у розшуку.

Щодо Лопатки, то 8 квітня 2016 суд застосував до нього запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. Як підкреслював підозрюваний, він сам з’явився до слідчих і наполягав на встановленні істини у справі. На адвокатський запит «Укрпошта» повідомила, що за місцем постійного проживання підозрюваного виклики в прокуратуру не надсилалися.

З травня 2016 року у провадженні Шевченківського райсуду Львова перебувала справа щодо Лопатки за ч.2 ст. 342, ч.3 ст. 368 КК – опір працівникам поліції і отримання хабара. Але у 2017 році його звинуватили також у придбанні, зберіганні та збуті підробленої іноземної валюти за попередньою змовою групою осіб. У квітні 2017 на автозаправці колишній поліцейський начебто продав особі 17 підроблених доларових купюр за 21,5 тис. грн., хоча за офіційним курсом НБУ щодо долара еквівалент такої суми становив 45,6 тис. грн. Суд об’єднав обидва провадження і почав слухати разом.

21 травня 2019 у вироку ст.368 ККУ щодо хабара уже не згадується. Чоловіка засудили тільки за опір працівникам правоохоронного органу і збут підробленої валюти. Лопатка свою вину в цих злочинах визнав повністю та беззастережно, підтвердивши суду такі встановлені під час досудового розслідування фактичні обставини як дата, час, місце, спосіб і наслідки вчинених ним дій. За згодою учасників решту доказів вирішили не досліджувати.

Суд призначив йому 5 років позбавлення волі, але звільнив від відбуття покарання з іспитовим строком 3 роки. За ст.75 КК, суд може прийняти рішення про звільнення від відбування покарання з випробуванням, крім випадків засудження за корупційний злочин. Злочин за ст.368 ККУ вважається корупційним.

Залишити відповідь