У Києві затримали адвокатку і посередника, які виманювали гроші, прикриваючись зв’язками в СБУ та ОГП

Співробітники СБУ затримали адвокатку і її поплічника, які прикривалися неіснуючими зв’язками в СБУ та Офісі Генерального прокурора і шантажували київських підприємців. З одного потерпілого вони виманили $39 тис.

Про це повідомили в пресслужбі Київської міської прокуратури.

За даними слідства, у вересні 2021 року адвокат, представляючись головою громадської організації «Антикорупційний комітет при Президентові України», запропонувала директору одного з стоматологічних центрів на Київщині свою допомогу у вирішенні питань, які у нього виникли у зв’язку з перевіркою, проведеною в його медичному центрі Державною службою з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Київській області.  Жінка повідомила підприємцю, що нібито співпрацює з СБУ і може організувати підтримку з усіх питань під контролем її співробітників.

«У подальшому, адвокат повідомила йому неправдиву інформацію про те, що перевірки контролюючого органу були ініційовані «кримінальним авторитетом» на прізвисько «Журавель». А також, що він нібито планує диверсію у медичному центрі із застосуванням бойових гранат.  Для припинення таких дій адвокат запропонувала директору центру надати їй 30 тис доларів США, які вона начебто передасть до СБУ за допомогу у вирішенні питань з перевірками та злочинними діями, що плануються щодо медичного центру, його працівників і членів сім’ї підприємця. Крім того, для недопущення у подальшому таких дій щодо медичного центру підприємець мав щомісячно передавати їй по 2 тис доларів США.  

Також адвокатка повідомила підприємцю неправдиву інформацію про кримінальне провадження стосовно нього за фактом службової недбалості. Вона запевнила його, що має особисті зв’язки в Офісі Генерального прокурора та переконала у необхідності надати їй 5 тис доларів США для нібито подальшої передачі їх до Офісу Генпрокурора для вирішення питання про закриття цього провадження»,–розплвіли в прокуратурі.

Зазначається, що, сприймаючи слова адвоката як правдиві та побоюючись за діяльність центру, життя і здоров’я працівників, а також членів своєї сім’ї, підприємець передав адвокату, у тому числі через залученого нею посередника, обумовлену суму коштів – 37 тис доларів США.

Затримали адвоката та посередника 17 листопада після одержання чергового траншу від директора стоматологічного центру – $2 тис.

Розслідується справа за ст. 190 ККУ (шахрайство) та ст.369 ККУ (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі). 

Залишити відповідь