У Києві патрульний та медик організували схему видачі підроблених COVID-сертифікатів на 1 млн гривень

Медика та поліцейського підозрюють в організації схеми з фейкової вакцинації від COVID-19.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.

За даними слідства, працівник патрульної поліції міста Києва спільно з працівником медичного закладу за грошову винагороду організували схему внесення до інформаційної системи відомостей про нібито проходження громадянами вакцинації від коронавірусної хвороби для подальшого генерування у застосунку «ДІЯ» електронного сертифікату про вакцинацію.

Зазначається, що пошуком «клієнтів» займався поліцейський, а працівник медустанови вносила відомості до електронної системи «HELSI». Розмір грошової винагороди залежав від назви вакцини, якою нібито робили щеплення, та становив від 4000 до 5000 гривень.

За попередньою інформацією ДБР, таким чином учасники групи заробили щонайменше 1 млн гривень.

9 грудня за місцем роботи та проживання вказаних осіб правоохоронці провели обшуки та вилучили близько $13 500 та майже 340 тис. грн, ювелірні прикраси, мобільні телефони, комп’ютерну техніку, COVID-сертифікати на різних осіб, а також списки громадян, які звертались з метою отримання підроблених свідоцтв про вакцинацію.

Повідомляється, що вказані списки налічують понад 200 прізвищ, що може свідчити про отримання учасниками групи неправомірної вигоди на суму близько мільйона гривень.

Під час проведення обшуків працівнику патрульної поліції та працівнику медичного закладу повідомили про підозру за фактами несанкціонованої зміни інформації, яка оброблюється в автоматизованих системах, вчинені особою, яка має право доступу до неї, вчинені повторно, за попередньою змовою групою осіб, (ч. 3 ст. 362 КК України), а також в одержанні працівником підприємства, який не є службовою особою, неправомірної вигоди за вчинення будь-яких дій з використанням становища, яке займає працівник на підприємстві в інтересах того, хто надає таку вигоду, вчинені повторно, за попередньою змовою групою осіб, (ч. 4 ст. 354 КК України).

На теперішній час вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів. Встановлюються інші особи, які можуть бути причетними до цього злочину.

Залишити відповідь