У Харкові викрили шпигуна, який працював на спецслужби Китаю

Про це йдеться в ухвалі Київського районного суду Харкові від 8 жовтня, передає Depo.Харків.

Суд розглянув клопотання слідчого прокуратури про арешт майна в рамках розслідування провадження за ч. 1 ст. 330 (передача або збирання відомостей, що становлять конфіденційну інформацію, яка є власністю держави) та ч. 1 ст. 114 (шпигунство) Кримінального кодексу України.

Слідчий просив накласти арешт на мобільний телефон і флеш-накопичувач, які належать підозрюваному. Підозрюваний – працівник ТОВ “Інститут електромагнітних досліджень”.

За відомостями правоохоронців, представники спецслужб Китайської Народної Республіки, які діють під прикриттям Анхойського Східно-Китайського науково-дослідного інституту “Фотоелектроніка”, під час своїх візитів до ТОВ “Інститут електромагнітних досліджень” залучили підозрюваного до співпраці та надали йому завдання щодо отримання секретної інформації або інформації з обмеженим доступом.

Підозрюваний, перебуваючи за місцем своєї роботи на проспекті Московському, 199-В, зробив фотокопію потрібних матеріалів, переніс їх на флешку для подальшого передавання представникам іноземної держави, про що повідомив останніх.

26 вересня 2019 року під час санкціонованого обшуку за місцем фактичного мешкання підозрюваного правоохоронці виявили та вилучили мобільний телефон і флеш-накопичувавч “Good Ram” microsd HC 16 GB. На флешці знаходилася фотокопія роботи “Аэрозольные системы борьбы с безпилотными апаратами (БПЛА)”, що містить службову інформацію у сфері оборони країни та має гриф обмеження доступу “Для службового користування”. У телефоні знаходилося листування із замовником.

Вивчивши матеріали справи, суд ухвалив клопотання прокурора задовольнити та накласти арешт на вилучене майно, яке в подальшому може бути використане як речовий доказ.

Залишити відповідь