У Харкові колишні міліціонери зливали агентам Кремля дані про добробати

Харківський суд дав дозвіл на затримання та доставлення до суду колишньої працівниці міліції, яка передавала службову інформацію про добробати до країни-агресора.

У Харкові колишня працівниця міліції збирала та передавала спецслужбам Російської Федерації особисті дані бійців добровольчих батальйонів, які захищали України у 2014 році.

Про це повідомляє Depo.Харків з посиланням на ухвалк Ленінського райсуду Харкова.

Суд розглянув клопотання прокурора про дозвіл на затримання з метою приводу до суду підозрюваної, яку обвинувачують за ч. 1 ст. 361-2 КК України (несанкціоновані збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом).

Згідно з матеріалами справи, підозрювана, яка працювала старшим інспектором групи кадрового забезпечення Харківського міського управління поліції, 28 травня 2014 року познайомилася з громадянином України, який на той час контактував із невстановленими працівниками спецслужб РФ.

Із травня по вересень 2014 року агент спецслужб РФ попросив нову знайому зібрати та передати йому дані щодо співробітників ГУМВС України в Харківській області та добровольчих батальйонів (“Слобожанщина”, “Харків-1”, “Харків-2”), які перебувають у зоні проведення антитерористичної операції.

Жінка, використовуючи службове становище, у вересні 2014 року отримала доступ до робочого комп’ютера інспектора у приміщенні ГУ МВС України в Харківській області та без його відома скачала на свій флеш-носій два документи з назвами: 1) “Действующие_АТО+таблица” на 7 аркушах (особисті дані працівників ГУ МВС України в Харківській області, а також усіх добровольців-поліцейських); 2) “Залучались_АТО” на 36 аркушах, що мітить аналогічну інформацію.

Наприкінці вересня 2014 року вона передала флешку з даними своєму знайомому. Цю інформацію чоловік скопіював на ноутбук, який у подальшому вилучили правоохоронці 26 лютого 2015 року.

Крім цього, жінка у листопаді-грудні 2014 року звернулася до приятеля, який працював на посаді заступника начальника Дергачівського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області, та попросила у нього аналогічну інформацію про добровольців. Від нього жінка отримала документ “Відомість закріплення зброї та майна за співробітниками БПСМОП “Слобожанщина”, “Харків-1” та РПСМОП “Харків-2” із зазначенням прізвища, ім`я та по батькові співробітників батальйонів, а також типу та кількості озброєння. Цю інформацію жінка також передала агенту спецслужб РФ. Агент у свою чергу передав ще через одного фігуранта отриману інформацію до працівників спецслужб Російської Федерації.

У травні 2015 року кримінальне провадження передали на розгляд до Київського районного суду Харкова. 5 серпня 2015 року обвинувальний акт у цьому провадженні повернули для продовження досудового розслідування. 29 серпня 2015 року досудове розслідування у кримінальному провадженні зупинили і оголосили у розшук підозрювану жінку. Згідно з оперативними даними СБУ, підозрювана перебуває на території Російської Федерації та повертатися до України не планує.

Вивчивши матеріали, суд ухвалив клопотання задовольнити та надати дозвіл на затримання підозрюваної з метою її приводу для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою. Виконання ухвали про здійснення приводу доручити УСБ України в Харківській області. Строк дії ухвали – 6 місяців з дати її постановлення.

Залишити відповідь