У Кривому Розі начальник одного з відділів управління протидії наркозлочинності вимагав 20 000 $ США

За непритягнення чоловіка до кримінальної відповідальності за збут наркотиків начальник одного з відділів Управління протидії наркозлочинності ГУНП у Дніпропетровській області сподівався одержати немалу «винагороду». На передачі першої чатстини від суми, яку вимагав – 10 тисяч доларів США – корупціонер був затриманий працівниками відповідних органів.

До Дніпропетровського управління Департаменту внутрішньої безпеки (ДВБ) НПУ надійшла оперативна інформація про одного з працівників керівної ланки підрозділу поліції, по боротьбі з наркозлочинністю. Начальник відділу УПН Дніпропетровського ГУНП був викритий на вимаганні неправомірної вигоди.

За вирішення питання про непритягнення до відповідальності за ч.2 ст.307 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів) Кримінального кодексу України мешканець Дніпра повинен був передати майору поліції 20 тисяч доларів США.

Військова прокуратура Південного регіону України за зібраними матеріалами внутрішньої безпеки НПУ розпочала кримінальне провадження за ч.3 ст.368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) КК України та скерувала за підслідністю до Територіального управління ДБР, розташованого у місті Полтава. Факт вимагання хабара було задокументовано спільно з працівниками СБУ.

Щоб одержати першу частину обумовленої суми – 10 тисяч доларів США – посадовець УПН приїхав близько півночі до свого «боржника» додому. Отримав гроші, але відразу був затриманий на місці події оперативниками ДВБ НПУ, СБУ та слідчими ДБР і військової прокуратури.

Предмет хабара вилучено, а «борця» з незаконним обігом наркотиків затримано в порядку ст.208 КПК України.

За корупційні дії йому загрожує від 5 до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Залишити відповідь