У день обшуку з 18 поверху квартири співробітника «Укргазвидобування» випало 153 тис. доларів

Солом’янський райсуд Києва арештував 152 тис. 700 доларів, які випали з вікна 18 поверху в день обшуку в квартирі начальника механіко-енергетичного Департаменту ПАТ «Укргазвидобування».

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 14 травня.

20 грудня 2018 у квартирі проходив обшук у справі про можливе отримання посадовцями підприємства 1 млн доларів хабара. На тротуарі внутрішнього двору ЖК « Герцен парк» виявили 152 700 доларів.

Ще в січні 2019 постановою прокурора ці гроші були визнані речовим доказом і в лютому судом заарештовані. Але 1 квітня Апеляційний суд арешт скасував.

Адвокати доводили, що ці кошти є особистими заощадженнями дружини підозрюваного і випали з вікна квартири, з 18 поверху. Крім того,  з 20.12.2018 р., стороною обвинувачення не проведено жодної слідчої (розшукової) дії чи процесуальної дії на встановлення власника майна чи його походження.

Розглядаючи повторне клопотання про арешт, суд взяв до уваги, що гроші є спільним майном дружини та підозрюваного, а останньому загрожує покарання у вигляді конфіскації майна.

Як відомо, в іншого посадовця «Укргазвидобування» вдома вилучили 174 тис. доларів. 20 лютого 2019 суд їх повторно арештував.

За версією слідства, посадовці «Укргазвидобування» начебто через посередника (директор та засновника ТОВ «ТД «МІК Трейд») отримували неправомірну винагороду від засновника ТОВ «МІК» за не перешкоджання у виконанні контрактів загальною вартістю 222, 4 млн грн.

В рахунок неправомірної вигоди був начебто переданий автомобіль Toyota Land Cruiser 200 2015 р.в. Крім того, протягом листопада-грудня 2018 року передано грошові кошти в сумі 922 тис. 500 доларів США.

Справу розпочала СБУ, але потім її передали в Національне антикорупційне бюро.

Залишити відповідь