Суд у справі ДТП за участі експрокурора: вирок не винесено, справу почав розглядати п’ятий суддя

Склад Московського районного суду у справі про аварію на Салтівському шосе, в якій загинули двоє харків’ян, змінився вп’яте. Перше засідання не відбулося — обвинувачений в аварії Максим Марченко, колишній працівник прокуратури, розірвав договір з адвокатом, а нового не знайшов.

Про це Марченко заявив на засіданні суду 24 листопада, передає «Суспільне Харків».

“У зв’язку з розірванням договору на право захисту, він не з’явився. У зв’язку з чим прошу перенести слухання справи”, — сказав Марченко. 

Суддя Олександр Майстренко — п’ятий суддя, який розглядає цю справу — зробив Максиму Марченку зауваження: “Ви вже могли заключити угоду з іншим адвокатом. Ви знали про час розгляду справи”. 

Потерпілі та їх представник висловили думку, що Марченко навмисно затягує розгляд. 

“Ми подавали постійно клопотання про безперервність розгляду справи та додержання розумних строків, два роки. І ми бачимо результати. Ні суд, ні прокурор ніяким чином не дисциплінує обвинуваченого. Прийшов — у мене адвокат захворів. Потім прийшов — у мене немає адвоката”, — сказав представник потерпілих Євген Самойлов. 

“Так склалися обставини”, — відповів судді обвинувачений. 

Суд вирішив призначити Марченку безоплатного захисника. 

“Доручити регіональному центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Луганській та Харківській областях призначити захисника-адвоката для здійснення захисту обвинуваченого Марченка Максима Юрійовича”, — оголосив суддя. 

Засідання призначили на 25 листопада. Потерпілі просять, щоб слухання проводилися щодня. 

Що відомо

  • 22 жовтня 2017 року на Салтівському шосе зіткнулися BMW та “Славута”, в якій були двоє братів. Водій Андрій Шатохін помер за тиждень після ДТП. Ще за чотири дні помер пасажир “Славути” Сергій Шатохін. За кермом BMW був колишній співробітник прокуратури Максим Марченко. За версією слідства, водій BMW зняв номери з машини й до приїзду поліції втік. Його затримали, взяли під варту, пізніше Марченко вийшов під заставу. Справу до суду передали у травні 2018 року.
  • 6 жовтня 2020 четвертий суддя у справі заявив про самовідвід.
Залишити відповідь